R5 2600X Sıvı Soğutucu Önerisi

Olay şu, hava soğutmayı siz canınız ne kadar süre isterse o kadar kullanırsınız. 10 sene bile gider, en kötü fanı bozulur yeni fan takılır ki onun da 6 sene garantisi var. Ama sıvı soğutmada sonuçta pompa gibi bir bileşen var ve bu elektronik bir bileşen olduğundan dolayı garantisi bittikten 1 gün sonra bozulursa ürünü muhtemelen çöpe atmanız gerekir veya çok nadir de olsa sıvı sızdırma durumu olabiliyor bu diğer bileşenleri de tehlikeye atabilir. Ama maksadım korkutmak değil, bu sızdırma olayı çok küçük ve göz ardı edilebilir bir risk, sadece bilgi olsun diye söylüyorum.
Artık bu konuda neredeyse her şeyi biliyorsunuz :) Dediğim gibi içinize sinmeyecekse ve hava soğutmanın görüntüsünden rahatsız olacaksanız sıvı soğutma da alınabilir gayet.

Aradaki fark konusunda o attığım linkteki tabloyu inceleyin. O gayet güvenilir bir kaynak. Pompa veya fan devrini manuel olarak düşük tutmadığınız sürece arada o denli bir fark olmaz.
Hocam doğru söylüyorsunuz sıvı sızdırırsa sıkıntı büyük az para değil bileşenler, ondan da çok korkuyorum açıkçası.
Sıvı sızdırmaya önlem alabiliyor muyuz ki? :D
Hocam o sıvı soğutma beni 2-3 yıl götürsün yeterli, 1 saniye sonrasının garantisi yok 10 yıl, 2-3 yıl ile kafayı bozamam. :D

Hocam doğru söylüyorsunuz sıvı sızdırırsa sıkıntı büyük az para değil bileşenler, ondan da çok korkuyorum açıkçası.
Sıvı sızdırmaya önlem alabiliyor muyuz ki? :D
Hocam o sıvı soğutma beni 2-3 yıl götürsün yeterli, 1 saniye sonrasının garantisi yok 10 yıl, 2-3 yıl ile kafayı bozamam. :D
Firmalar sıvı sızmasına garanti veriyor. Sızarsa ücreti karşılıyorlar.

Ne zamandır kullanıyorsunuz acaba? Ürünün montajı nasıl geçti? Ekran kartı sıcaklığı ne durumda? Kasada hangi bölüme taktınız? Arkadaş bu tarz soruları merak etmesin.

10 gündür kullanıyorum. Montajdan çok anlamadığım için biraz zorlandım ama işten anlayan biri rahatça takar, zor değil. Ekran kartı sıcaklığım maksimum 73 dereceyi görüyor, oynadığım oyunlar AAA oyunlar, kartım GTX1080. İşlemcim stok halde bekleme modunda 30-35 derece arası. Radyatörü kasanın üst kısmına monte ettim, Dark N10 Pro kasa.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı