R5 2600X Soğutucu Önerisi

csadem34

Decapat
Daha fazla  
Aşina olanlar vardır stok fan yetmiyor, oyun oynarken 85 dereceleri görüyorum ve soğutucu için Cooler Master'in 120mm sıvı soğutmasını ya da, Cooler Master Hyper 212 kule tipi fanı almak istiyorum. Hangisi daha iyidir? Başka öneriler varsa da alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkes bence şöyle bir mantığı kavrasa iyi olur. Sen 2600x + sıvı soğutma alacağına daha iyi bir işlemci alsan şu an kullandığın performansta zaten çok daha serin olacak. Tabii sonradan sıvı soğutma alanlar için geçerli değil. Yine de işlemcin ucuz bir işlemci. Gidip 120 liralık 4-6 fan kule fan alsan işini fazla fazla görür. 4.3 falan rahat yaparsın.

ID-COOLING SE-224-XT-R alın.
O işlemci için bu soğutucudan fazlasına gerek yok. Hoşuna giden rengi alabilirsin.

Herkes bence şöyle bir mantığı kavrasa iyi olur. Sen 2600x + sıvı soğutma alacağına daha iyi bir işlemci alsan şu an kullandığın performansta zaten çok daha serin olacak. Tabii sonradan sıvı soğutma alanlar için geçerli değil. Yine de işlemcin ucuz bir işlemci. Gidip 120 liralık 4-6 fan kule fan alsan işini fazla fazla görür. 4.3 falan rahat yaparsın.
Elindeki işlemciyi satıp R7 2700 alsa yanında Wraith Spire oluyor Wraith Stealth'den çok çok daha iyi bir soğutucu. Stok hızlarda maksimum 60 dereceyi görür kaliteli bir termal macunla birlikte.

Aynı işlemciyi kullanıyorum. Sıcaklık konusunda stok soğutucu varken sıkıntı yaşamıyorum. Termal macun yenilediniz mi? Çok ısınan bir işlemci modeli değil aslında.

O işlemci için bu soğutucudan fazlasına gerek yok. Hoşuna giden rengi alabilirsin.

Keşke şu soğutucuyu Snowman T6 almadan önce görseydim siyah ve beyaz olanları çok iyi. MSI B350 Arctic ve bu soğutucunun beyaz modeli muazzam olur.

Hocam 85 dereceyi CPB , PBO gibi ayarlar açık bir de 4,2 GHz overclock ile mi görüyorsunuz?

Keşke şu soğutucuyu Snowman T6 almadan önce görseydim siyah ve beyaz olanları çok iyi. MSI B350 Arctic ve bu soğutucunun beyaz modeli muazzam olur.
T6 Ultra kullanıyorum ve 3700X'i soğutuyor stabil şekilde kullanabiliyorum. Snowman tam bir F/P ürünü ve linki atılan soğutuculardan çok daha iyi.

Geri
Yukarı