R5 2600X ve 2060 sistem toplama

Bütçe
11500

Flarion

Hectopat
Daha fazla  
Bu parçalar uyumlu mu? Ve eklemeyi unuttuğum bir parça var mı? Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Screenshot_20200229_225317_com.android.gallery3d.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde bu bütçe için çok düşük bir işlemci ve düşük bir ekran kartı. Bütün parçaları Rog Strix almak istiyorsanız sizin tercihiniz elbette. O yüzden fiyatlar yükseliyor. O soğutucu sanırsam 1500 TL civarında. İşlemciden daha pahalı :D Ayrıca sistemde depolama olarak mutlaka SSD olmalı. Belleklerinizi de 2x8 şeklinde alırsanız performans için çok iyi olur.

İşlemci ve monitör bu sisteme yakışmamış. İşlemciyi en az 3600 yapmalısın. Bazı parçalardada aşırıya kaçmışsın gibi. Toplam bütçen nedir? Monitör önerim;

ASUS ürünleri yerine farklı markalara yönelirseniz çok daha ucuza gelir. SSD kullanmayacak mısınız?

Normalde bu bütçe için çok düşük bir işlemci ve düşük bir ekran kartı. Bütün parçaları ROG STRIX almak istiyorsanız sizin tercihiniz elbette. O yüzden fiyatlar yükseliyor. O soğutucu sanırsam 1500 TL civarında. İşlemciden daha pahalı :D ayrıca sistemde depolama olarak mutlaka SSD olmalı. Belleklerinizi de 2x8 şeklinde alırsanız performans için çok iyi olur.

İşlemci ve monitör bu sisteme yakışmamış. İşlemciyi en az 3600 yapmalısın. Bazı parçalarda da aşırıya kaçmışsın gibi. Toplam bütçen nedir? Monitör önerim;

Dostum o bütçeyle hayvani bir sistem kurulabilir. Seninki bayağı dengesiz olmuş sanki.

Toplam bütcem 11500. amacım overclock yapmak buyüzden soğutucuyu elimden geldiğince iyi tutmaya çalıştım. RAM'e gelirsek RAM'ler 16 GB 2x8 zaten sadece resimde çıkmamış kusura bakmayın. SSD içinse düşüncem şu: Sonradan almayı düşünüyorum bu sebeble 1 TB HDD şimdilik yeterli diye düşünüyorum. Aynı şekilde bütcem yettiğinde ileriki bir zamanda işlemciyi de yüksekteceğim. Monitör içinse monitör 144 Hz 1ms gayet iyi bence hem %25 indirimdeydi. Yani zaten bana yeteceğini düşündüğüm ve alacağım özellikleri taşıyan bir monitörü ucuza alıyorum. Siz ne yapmamı önerirsiniz?

Toplam bütcem 11500. amacım overclock yapmak buyüzden soğutucuyu elimden geldiğince iyi tutmaya çalıştım. RAM'e gelirsek RAM'ler 16 GB 2x8 zaten sadece resimde çıkmamış kusura bakmayın. SSD içinse düşüncem şu: Sonradan almayı düşünüyorum bu sebeble 1 TB HDD şimdilik yeterli diye düşünüyorum. Aynı şekilde bütcem yettiğinde ileriki bir zamanda işlemciyi de yüksekteceğim. Monitör içinse monitör 144 Hz 1ms gayet iyi bence hem %25 indirimdeydi. Yani zaten bana yeteceğini düşündüğüm ve alacağım özellikleri taşıyan bir monitörü ucuza alıyorum. Siz ne yapmamı önerirsiniz?
Sisteminiz dünyanın en kötü sistemi bence. O paraya 2070, 3600 ve eSports 34 duo gibi güzel bir soğutucu ile süper üstü bir sistem yapılır. Overclock yapacaksanız böyle bir sistem yapmalısınız.

Yeni konu açın, bu sistem olmaz çünkü overclockla yapabileceğiniz performansı direkt alabileceğiniz işlemciler var.
Onun dışında X62 alabilirsiniz.
650W daha kaliteli güç kaynağı seçebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı