R5 2600X ve 2060 sisteme 144Hz 1ms monitör önerisi

Crebros

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Seneler sonra bozulan bilgisayarın yerine yenisini temin edebildim. Sırada bir monitör almak var ve bütçeme uygun en uygun monitörü almak istiyorum. Bütçem ortalama 1500 TL.

Sistemim: R5 2600X - MSI RTX2060 GAMING Z - MSI B450 GAMING Plus Max anakart - G.Skill 3200 MHz 8 GB RAM.

Oyun, dizi, film ve günlük kullanıma dayalı bir monitör arıyorum. Oyun olarak da daha çok FPS oyunlar, CS:GO ve PUBG gibi.

Eskiden 144 Hz 1 ms IPS monitörler çok pahalı olduğunu biliyordum. Şu an 1500 TL bandında IPS monitörlerle karşılaştım. IPS panellerin VA ve TN panallerle olan performansları aynı ise görüntü ve renk doğru açısından IPS birincil tercihim. Linkleri aşağı bırakıyorum. Şu an ne alsam hiçbir fikrim yok. Sistemime en uygun monitör tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir soru daha sormak isterim.

IPS monitörlerde yer alan 144 hz 1 ms ile VA ve TN monitörlerde ki 144 hz 1 ms aynı performansta mıdır?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı