R5 2600X ve GTX 1060 Watch Dogs 2'den Atma Sorunu

PunchLiner

Hectopat
Malumunuz geçtiğimiz günlerde Steam'de Watch Dogs 2 indirime girmişti. Ben de bunun üzerine satın alıp oynayayım dedim. Ancak oyunu açtığımda daha birazcık bile ilerlemeden donup oyundan atıyor. Sistemim gayet yeterli. İnterneti araştırdığımda bir sonuç bulamadım. Bir fikri vb olan varsa yardımcı olursa sevinirim yoksa oyunu iade etmek zorunda kalacağım..

Sistem özellikleri:
  • ASUS GeForce GTX1060 DUAL 3GB GDDR5 192Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı
  • AMD Ryzen 5 2600X Soket AM4 3.6GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek İşlemci
  • Kingston 8GB DDR4 3000MHz CL 15 Hyperx Predator Bellek

Son düzenleyen: Moderatör:
Malumunuz geçtiğimiz günlerde Steam'de Watch Dogs 2 indirime girmişti. Ben de bunun üzerine satın alıp oynayayım dedim. Ancak oyunu açtığımda daha birazcık bile ilerlemeden donup oyundan atıyor. Sistemim gayet yeterli. İnterneti araştırdığımda bir sonuç bulamadım. Bir fikri vb olan varsa yardımcı olursa sevinirim yoksa oyunu iade etmek zorunda kalacağım..

Sistem özellikleri:
  • ASUS GeForce GTX1060 DUAL 3GB GDDR5 192Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı
  • AMD Ryzen 5 2600X Soket AM4 3.6GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek İşlemci
  • Kingston 8GB DDR4 3000MHz CL 15 Hyperx Predator Bellek

Steam dosya bütünlüğü denediniz mi ?
  1. Steam yazılımını açın ve oyun kütüphanesine girin.
  2. Watch Dogs 2 adlı oyunu bulun ve üstüne gelerek sağ tıklayın sağ tıkladıktan sonra en altta “Özellikler” olucak özelliklere girin.
  3. Özellikler sayfasında üstte 4 bölüm var oradan “Yerel dosyalar” bölümüne girin ve “Oyun önbelleğinin bütünlüğünü doğrula” seçeneğine tıklayın oyununuz 10-15 sn boyunca taranacak ve işlem biticek.

Merhaba , öncelikle yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim.

Bahsettiğiniz yöntemi denedim ancak sorun hala devam etmekte. Oyun açılırken yüklenme sayfasında bir şey gözüme çarpıyor. Oyun hakkında bilginiz varsa bildiğiniz üzere açılış ekranı oyun hacking temalı olduğu için böyle bir yüklenme sayfasıyla başlıyor. Burada aşağıdaki kısmı biraz incelerseniz bir yazı dikkatimi çekti. '' Scanning 1 areas for low memory corruption
monitoring of blume mirrors.. ng dmeventd or progress polling ''
yazıyor. Burada ram'in yetersiz olduğunu mu söylemeye çalışıyor ? Madem ram yetersiz neden oyun açılıyor ve 10-15 saniye oynayabiliyorum ? Yada 8 GB ram'e sahip olan kimse bu oyunu oynayamıyor mu?
Alternatif bir çözüm vb. varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• 23.png
    23.png
    75,5 KB · Görüntüleme: 40
Merhaba , öncelikle yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim.

Bahsettiğiniz yöntemi denedim ancak sorun hala devam etmekte. Oyun açılırken yüklenme sayfasında bir şey gözüme çarpıyor. Oyun hakkında bilginiz varsa bildiğiniz üzere açılış ekranı oyun hacking temalı olduğu için böyle bir yüklenme sayfasıyla başlıyor. Burada aşağıdaki kısmı biraz incelerseniz bir yazı dikkatimi çekti. '' Scanning 1 areas for low memory corruption
monitoring of blume mirrors.. ng dmeventd or progress polling ''
yazıyor. Burada ram'in yetersiz olduğunu mu söylemeye çalışıyor ? Madem ram yetersiz neden oyun açılıyor ve 10-15 saniye oynayabiliyorum ? Yada 8 GB ram'e sahip olan kimse bu oyunu oynayamıyor mu?
Alternatif bir çözüm vb. varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Donanım kaynaklı bir sorun değil. Büyük ihtimalle bir şeyler çakışıyor. Şunu bir dener misin ?

C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Ansel\Tools\NvCameraConfiguration

Run "NvCameraConfiguration" and click "disable"

Malesef bu kez new game dediğimde first scene hiç yüklenmeden direk donup kapandı. Daha önce 5-10 saniye duruyor biraz hareket ettiğimde donup kapanıyordu.
Konu güncel yardımlarınıza açığım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı