R5 2600X ve GTX 1080 Sistem Toplama

usedtobesomeone

Decapat
AMD Ryzen 5 2600X 3.6GHz 16MB L3 Box İşlemci
Corsair Vengeance LED 16GB (2x8GB) DDR4 3200Mhz CL16 RAM
MSI Anakart X470 Gaming Plus AMD Soket AM4 (Ryzen) Anakart
MSI GTX 1080 Aero OC 8GB GDDR5X Ekran Kartı
Toshiba 1TB 7200Rpm SATA 3.5'' HardDisk
Crucial MX500 250GB M.2 SATA SSD

Arkadaşlar bilgim sınırlı bu konuda, böyle bir sistem topladım güç kaynağı ve kasa önerebilir misiniz ? Saçmaladığım bi yer olmuşsa da uyarırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeniz nedir? Bu bütçeye monitör dahil mi? Ve sistem ayrı ayrı sitelerden toplanabilir mi? Daha iyisi toplanır.
Aslında sistem güzel.

Monitör konusunda da tavsiyenizi alabilirim 240hz viewsonic XG2530 düşünüyorum g sync yerine en çok rekabetçi olarak CSGO oynayacağım için 240 hz tercih ediyorum.GTX1080 gibi bi kartın da 1080p'de tam performans veremediğini söylüyorlar 2k 4k daha mantıklı denilmişti. Kısacası burda da biraz arada kaldım.Bütçem monitör dışında 7500tl,sistemi ayrı ayrı sitelerden toplamak biraz sıkıntı olabilir dediğim gibi bilgili olduğum konular değil yine de varsa bekliyorum önerinizi.

Son düzenleme:
Hocam 144Hz ile 240Hz arasındaki farkı gözler algılayamaz zaten. En iyisi 2K 144Hz bir monitör olur. En azından ekran kartını farklı bir siteden alsanız?

Hocam 144Hz ile 240Hz arasındaki farkı gözler algılayamaz zaten. En iyisi 2K 144Hz bir monitör olur. En azından ekran kartını farklı bir siteden alsanız?
Genel olarak da farklı sitelerden toplanınca fiyatı uygun olacak derseniz parçaları ayrı ayrı alabilirim sanırım , ekran kartını ise nanokatalog üzerinden 2900tl civarına buldum.

IMG_8225.PNG

GALAX GTX 1080 EXOC 8GB Bulk GDDR5X Ekran Kartı 80NSJ6DHL4EKB - Nanokatalog
TOPLAM 6970 TL

Gayet iyi bir seçim. Normalde Vatan'da piyasa fiyatından çok daha pahalıya satılır ürünler. Ama bu monitörün fiyatı piyasa fiyatıyla aynı. Bence alınabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı