R5 2600X ve RX 5600 XT sistem toplama

Bütçe
5300

ismailcann

Centipat
Merhaba dostlar, toplamak istediğim sistem özelliklerini resim olarak paylaştım bu ürünlerden kasa, SSD ve anakart modellerini satın aldım diğer parçaların siparişini henüz vermedim, bu sistemde parçalar birbiriyle uyumlu mudur? Ya da sizin önerileriniz nelerdir?

bilgisyarım.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı modelini düşürüp işlemciyi 3600 alabilirsen daha iyi olur. Onun dışında güzel.
AMD Ryzen 5 3600 3,6 GHz (4,2 GHz Max.) Socket AM4 100-100000031B 1.661,00 TL yerine 1.229,99 TL

Güç kaynağı güzel. Eğer almayı düşünürseniz şu anda indirimde.
aynen onu gördüm siparişini vermeden giriş portları vs. olsun sizlere bir danışmak istedim birde ekran kartında problemim var aceba gigabyte rx5600xt gaming oc modelinimi alsam yoksa gigabyte rtx 2060 mı alsam bilemiyorum siz olsanız hangisini alırdınız ?
Ekran kartı modelini düşürüp işlemciyi 3600 alabilirsen daha iyi olur. Onun dışında güzel.
AMD Ryzen 5 3600 3,6 GHz (4,2 GHz Max.) Socket AM4 100-100000031B 1.661,00 TL yerine 1.229,99 TL
işlemciden bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum öneriniz için teşekkürler ama 2600x şuan ideal fiyatıda uygun ekran kartına gelince 300 350 tl fark 3 fan için değermi onu bilmiyorum ki , fan isteğimde çok fazla görünüm açısında kasa içerisinde gerçekten güzel duruyor ama bilemedim.

Merhaba dostlar, toplamak istediğim sistem özelliklerini resim olarak paylaştım bu ürünlerden kasa, SSD ve anakart modellerini satın aldım diğer parçaların siparişini henüz vermedim, bu sistemde parçalar birbiriyle uyumlu mudur? Ya da sizin önerileriniz nelerdir?

Eki Görüntüle 506258
SSD modelini Kingston 480GB ve işlemciyi R5 3600 yaparak bunu alabilirsin. İşlemci, SSD, RAM ve kasa olarak senin arttığından daha iyi.

aynen onu gördüm siparişini vermeden giriş portları vs. olsun sizlere bir danışmak istedim birde ekran kartında problemim var aceba gigabyte rx5600xt gaming oc modelinimi alsam yoksa gigabyte rtx 2060 mı alsam bilemiyorum siz olsanız hangisini alırdınız ?

işlemciden bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum öneriniz için teşekkürler ama 2600x şuan ideal fiyatıda uygun ekran kartına gelince 300 350 tl fark 3 fan için değermi onu bilmiyorum ki , fan isteğimde çok fazla görünüm açısında kasa içerisinde gerçekten güzel duruyor ama bilemedim.
Gigabyte 3 fan koyuyor ama o fanlar küçük. Bu daha çok ses demek. Görünüşü sizi aldatmasın. Soğutma performansları çok yakın.

İnceHesap sitesinde cuma (saat 20:00) günü 2600X işlemcide indirim olabilir. İki haftadır 800TL yapıyorlar. Bu hafta yine olursa onu da al.
Bir de PSU modeli İtopya sitesinde indirimde onu da alabilirsin.
Ekran kartını ise bütçe yetiyorsa RTX 2060 al. Hem biraz daha güçlü hem daha az sorun çıkarır 😀

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı