R5 2600X vs R5 5500

azataydnx

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Elimde şu an Ryzen 5 2600X var 2. olarak satıp 5500 almayı düşünüyorum. Ancak değer mi? 5500'ü de 2. olarak almayı düşünüyorum. Sizce böyle bir geçiş için beklemeli miyim? Fiyatlar daha düşer mi? Valorant oynarken 2600 X ısınıp Gigabyte 2060 ekran kartımla Valorant gibi bir oyunda drop yememe sebep oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşeceğini sanmam. Geçilebilir, soğutucu da alabilirsiniz geçmek yerine.
400-500 tl soğutucuya vermek saçma geliyor. Ryzen 5 5600'da stok fanla 65 derecede oynanıyor oyunlar genel olarak. Benim oynadıgım oyunlar için gayet iyi.
Isınıyorsa soğutucu al. :D Geçmeye değer mi dersen sadece bunun için "bence" değmez. 300-400 TL'ye soğutucu al düzelir zaten.

Elimde 2 adet 8 gb 3200 mhz ram var ve işlemcim 2933 destekliyor max

E sen de hem ayran dökülmesin hem de tatsız olaylar yaşanmasın istiyorsun. CPB kapatırsan bir miktar performanstan feragat edip ciddi sıcaklık düşüşü elde edeceksin. Ek olarak dilersen elle Overclock yapıp kaybettiğin performansı düşük sıcaklıkla kazanma şansın var. Tabi işlemcin ne kadar izin verirse artık.

E sen de hem ayran dökülmesin hem de tatsız olaylar yaşanmasın istiyorsun. CPB kapatırsan bir miktar performanstan feragat edip ciddi sıcaklık düşüşü elde edeceksin. Ek olarak dilersen elle overclock yapıp kaybettiğin performansı düşük sıcaklıkla kazanma şansın var. Tabii işlemcin ne kadar izin verirse artık.

AMD Ryzen Master ile yapsam sorun olur mu? BIOS'tan yapmam daha iyi olur mu?

CPB'yi BIOS'tan kapatabiliyorsun. Zaten bir kez kapat tekrar uğraşma.

Geçerli dakikadan izle:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemi uzun süre bu şekilde kullanmayı düşünüyorsan 5600 geçişi daha doğru olur. Bir süre default kullandıktan sonra da kaliteli bir soğutucu alıp O.C ile daha da performansını yükseltirsin ya da direkt CPB ile kullanırsın.

2. nesilden 5. nesile geçmek çok fark ettirir ve dediğim gibi uzun süre aynı sistemi kullanmak istiyorsan aradaki farkı ilerde hissedersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı