R5 3350G PRO sistem nasıl?

Berkay_krn

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayardan çok anladığım söylenemez fakat şu sistemi kurdum. Sistem hakkında iyi veya kötü yorum yaparsanız sevinirim.

• AMD Ryzen 5 3350G PRO 3.6/4.0GHz AM4
  • ASUS B450M-Dragon 4400MHz (OC) DDR4 AM4 mATX
  • Kingston Fury Beast 8 GB 3200MHz DDR4 CL16 × 2
  • Kingston A400 240GB SSD disk SA400S37/240G
  • Seagate Barracuda 2 TB 7200RPM 3.5"
  • GameGaraj Pollux mesh 650W 80+bronz Rainbow mid Tower
  • Philips 23.8" 242E1GAEZ 144Hz 1ms HDMI DP Freesync Premium Gaming Monitör
tümünün toplamı 10.000 tl

Son düzenleme:
Sistemi aldınız mı? Ona göre sistem önerisi yapabiliriz. Fakat bunların dışında yanlış olan kısımlar yok değil. Ram miktarı yeterli değil. En az 16 olmalı ki gündelik iş ve oyun performansında size yetişebilsin. Belki de HDD için kısmış olabilirsiniz orası sizin bileceğiniz iş fakat ileride mutlaka yükseltme yapmanızı öneriyorum. Ayrıca Anakartınız fiyatına göre iyi özellikler barındırdığından işlemci yükseltmesine müsait ve APU kalacaksa şayet ayrıdan ekran kartı yükseltmeniz mümkün.

SSD ve HDD iyi değil. Ve en önemlisi fiyatı yazmamışsınız.

Sistemi götürür mü peki yoksa sonradan değiştirmem gerekebilir mi?
Sistemi aldınız mı? Ona göre sistem önerisi yapabiliriz. Fakat bunların dışında yanlış olan kısımlar yok değil. RAM miktarı yeterli değil. En az 16 olmalı ki gündelik iş ve oyun performansında size yetişebilsin. Belki de HDD için kısmış olabilirsiniz orası sizin bileceğiniz iş fakat ileride mutlaka yükseltme yapmanızı öneriyorum. Ayrıca anakartınız fiyatına göre iyi özellikler barındırdığından işlemci yükseltmesine müsait ve APU kalacaksa şayet ayrıdan ekran kartı yükseltmeniz mümkün.

Sistemi aldım fakat RAM zaten 2x8 olarak satın aldım. Şu an APU olarak kalacak ama daha sonra ekran kart eklemeyi düşünüyorum.

Sistemi götürür mü peki yoksa sonradan değiştirmem gerekebilir mi?

Sistemi aldım fakat RAM zaten 2x8 olarak satın aldım. Şu an APU olarak kalacak ama daha sonra ekran kart eklemeyi düşünüyorum.
X2 detayını görmemişim o zaman iyi hayırlı olsun ilerisi için yükseltmeye açık, kafi bir sistem olmuş.

Eğer bütçe varsa neden 16x2 olmasın. Bir de soğutucu alıp hem işlemciye hem de ekran kartına OC yapmak. Üff ne olur yahu.

Seagate barracudda 2TB versiyonları daha çabuk ömrü bitiyormul teknolojisinden dolayı. Bu yüzden 1TB olanlardan almanız daha iyi olur.

Eğer bütçe varsa neden 16x2 olmasın. Bir de soğutucu alıp hem işlemciye hem de ekran kartına OC yapmak. Üff ne olur yahu.

Seagate barracudda 2TB versiyonları daha çabuk ömrü bitiyormul teknolojisinden dolayı. Bu yüzden 1TB olanlardan almanız daha iyi olur.
Soğutucu modeli önerebilir misin?

Soğutucu modeli önerebilir misin?

Bütçen ne kadar. Eğer OC yapacaksan ona göre önereceğim.

Eğer beni götürsün OC ile işim yok ama ben render alırım falan diyorsanız iyi.

Eğer ben bir miktar OC yaparım diyorsanız ideal.

Monitör kötü. Onun dışında ek işlemci soğutucusu almak boşa para harcamak olur OC yapmayacaksan.
16x2 gereksiz olur. Onun yerine 3600mhz almalı. Daha performanslı olur.

Geri
Yukarı