Çözüldü R5 3350G sistemde Valorant tam ekranda 60 FPS sabit kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emrecelebi

Decapat
Daha fazla  
Valorant, LoL gibi oyunlarda tam ekran da 60 FPS sabit ama pencereye alınca 130-140 FPS'e çıkıyor.
V-Sync kapalı.
Kısıtlama kapalı.
Özelliklerden "tam ekran iyileştirmeleri devre dışı bırak" açık.

Sistem:
AMD Ryzen 3350G PRO.
B450M S2H.
RAM 8x2 16 GB.
Windows 10.
Sistem APU.

Çözüm
Tam ekran iyileştirmeleri devre dışı bırak kapalı olsun.
Ayrıca bu durum monitör özellikleri ilede alakalı olabilir. Üretici sitesinden veya netten marka model driver diye aratarak varsa monitör sürücüsünüde sisteme kurun. Adı geçen oyunlar riot games'e ait. Farklı yapımcı farklı oyunlarda deneyin. Oyun mu sistem den mi olduğunu bilelim.
hocam tam ekran iyileştirmeleri kapattım.
monitör driver ı yok bulamadım.
ve farklı bi oyun açtım öncesinde o oyunda 240 fps değerleri görüyordum ama şuan o da 60 fps sabit fps sınırlaması olmamasına rağmen.
yani sistem kaynaklı,ne yapmam gerek hocam ?

Valorant, LoL gibi oyunlarda tam ekran da 60 FPS sabit ama pencereye alınca 130-140 FPS'e çıkıyor.
V-Sync kapalı.
Kısıtlama kapalı.

Sistem:
AMD Ryzen 3350G PRO.
B450M S2H.
RAM 8x2 16 GB.
Windows 10.
Sistem APU.

Sorunu çözdüm DDU ile ekran kartı sürücüsünü sildim sonra Amd Software yükledim böylece sorunu tamamen kalkmış oldu.
Ayrıca bu durum monitör özellikleri ilede alakalı olabilir. Üretici sitesinden veya netten marka model driver diye aratarak varsa monitör sürücüsünüde sisteme kurun. Adı geçen oyunlar riot games'e ait. Farklı yapımcı farklı oyunlarda deneyin. Oyun mu sistem den mi olduğunu bilelim.

V-Sync kapalı.
Kısıtlama kapalı.

Sistem:
AMD Ryzen 3350G PRO.
B450M S2H.
RAM 8x2 16 GB.
Windows 10.
Sistem APU.

Kanka tam ekran iyleştirmelerini kapat ve YouTube'dan araştırırsan daha kesin bir çözüm bulabilrisin.

hocam tam ekran iyileştirmeleri kapattım.
monitör driver ı yok bulamadım.
ve farklı bi oyun açtım öncesinde o oyunda 240 fps değerleri görüyordum ama şuan o da 60 fps sabit fps sınırlaması olmamasına rağmen.
yani sistem kaynaklı,ne yapmam gerek hocam ?

V-Sync kapalı.
Kısıtlama kapalı.

Sistem:
AMD Ryzen 3350G PRO.
B450M S2H.
RAM 8x2 16 GB.
Windows 10.
Sistem APU.

Sorunu çözdüm DDU ile ekran kartı sürücüsünü sildim sonra Amd Software yükledim böylece sorunu tamamen kalkmış oldu.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı