R5 3400G GeForce RTX 2060 darboğaz yapar mı?

mert_kebabci

Hectopat
Daha fazla  
Uzun süre sistemimi ekran kartsız kullandım. Artık 144Hz bir monitöre geçmek istediğim için ekran kartına ihtiyacım vardı bende sistemime RTX 2060 bu modeli taktım.
Sistemi belli çaplı oyunlarda test ettim tam olarak darboğaz muhabbetine hakim olmadığım için size sormak istedim çok büyük sıkıntı çıkartır mı? Ekran kartını iade edip başka bir karta geçmeli miyim yoksa böyle devam edebilir miyim? Sistemimi alta tam olarak yazıyorum.

• Anakart: BIOSTAR B450M-H 3200MHz (OC) DDR4 AM4 mATX.
  • RAM: 2X Crucial Ballistix 8 GB 3200MHz DDR4 CL16.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3400G 3.7/4.2GHz AM4 Vega 11.
  • Ekran kartı: Gigabyte GeForce RTX 2060 D6 6 GB V2.

Dostum Anlık FPS kayıpları yaşayabilirsin (Valorant,CS) gibi oyunlarda ama çok hissedeceğini sanmıyorum ekran kartını bence değiştirme Hikayeli oyunlarda darboğazı çok hissedeceğini gene zannetmiyorum Teknik olarak sisteme zarar vermez.

3400G, i7-4790K veya i7-6700'e yakın güçte, darboğaz yapsa bile çok önemsenecek kadar değil.

Çok yapmaması lazım işlemci o kadar zayıf değil.

örnek konu darboğaz yapacağı söyleniyor. Bütçeniz varsa en fiyat/performans işlemci Ryzen 5 5600 uygun olabilir sizin için.

Şu an işlemci alamam gibi gözüküyor. Monitör alacağım.

Yapar fakat almanıza engel değil.
2060 ı ne kadara aldınız?
6.500TL

Uzun süre sistemimi ekran kartsız kullandım. Artık 144Hz bir monitöre geçmek istediğim için ekran kartına ihtiyacım vardı bende sistemime RTX 2060 bu modeli taktım.
Sistemi belli çaplı oyunlarda test ettim tam olarak darboğaz muhabbetine hakim olmadığım için size sormak istedim çok büyük sıkıntı çıkartır mı? Ekran kartını iade edip başka bir karta geçmeli miyim yoksa böyle devam edebilir miyim? Sistemimi alta tam olarak yazıyorum.

• Anakart: BIOSTAR B450M-H 3200MHz (OC) DDR4 AM4 mATX.
  • RAM: 2X Crucial Ballistix 8 GB 3200MHz DDR4 CL16.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3400G 3.7/4.2GHz AM4 Vega 11.
  • Ekran kartı: Gigabyte GeForce RTX 2060 D6 6 GB v2.

1600x900 monitör kullanıyorum bu arada.

Dostum anlık FPS kayıpları yaşayabilirsin (Valorant, CS) gibi oyunlarda ama çok hissedeceğini sanmıyorum ekran kartını bence değiştirme hikayeli oyunlarda darboğazı çok hissedeceğini gene zannetmiyorum teknik olarak sisteme zarar vermez.

Valorant ve CS de sorun yaşamadım zaten monitörüm 60Hz olduğu için şu anlık sıkıntı yok birkaç ay sonra 144Hz'e geçeceğim. O yüzden soruyorum.

Şu an işlemci alamam gibi gözüküyor. Monitör alacağım.

6.500TL

1600x900 monitör kullanıyorum bu arada.

Valorant ve CS de sorun yaşamadım zaten monitörüm 60Hz olduğu için şu anlık sıkıntı yok birkaç ay sonra 144Hz'e geçeceğim. O yüzden soruyorum.
Dediğim gibi zaten darboğazı o sistemde çok hissetmezsin ama bi ara bütçen olursa işlemciyi biraz daha geliştirebilirsin.

Dediğim gibi zaten darboğazı o sistemde çok hissetmezsin ama bir ara bütçen olursa işlemciyi biraz daha geliştirebilirsin.

Ya bu sene içerisinde değiştirmem çok zor gibi ama şu an kullandığım monitör 1600x900 60Hz bir monitör 144Hz 1080p bir monitöre geçince ekran kartına daha çok yük bineceğini düşünüyorum az da olsa darboğaz düzelir bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı