R5 3400G Grafik birimini devre dışı bırakmak

volkiavcii

Hectopat
Merhabalar. Bir arkadaşımda Ryzen 5 3400G işlemci, RX 5500XT ekran kartı var. Oyunlarda işlemcinin grafik kartı devreye giriyor, ekran kartından tam performans alamıyor. APU grafik birimini nasıl devre dışı bırakabiliriz? Anakart A320M S2H.

Son düzenleyen: Moderatör:
Emin misiniz? Ekran kartından görüntü alırken iGPU'nun devreye girmemesi gerekli. BerkeP'nin söylediği şekilde BIOS'dan kapamayı bir deneyin.

Öncelikle Anakartı Asus kusura bakmayın. A320M işlemci ise Ryzen 5 3400 G imiş. Anakartta böyle bir menü yok malesef. Tek seçenek işlemciyi değiştirmek olacaktır bence.

Öncelikle Anakartı Asus kusura bakmayın. A320M işlemci ise Ryzen 5 3400 G imiş. Anakartta böyle bir menü yok malesef. Tek seçenek işlemciyi değiştirmek olacaktır bence.
Arkadaşınızı buraya üye edin. Detaylıca onunla konuşalım. Böyle bir şey için işlemci değiştirilmez bence. Şayet o zaman Intelin dahili grafik birimli işlemcilerini kullananların hepsi ekran kartı takacağında işlemcilerini değiştirmek zorunda kalırdı.
i3 10100, i5 10400, i5 10500 vs.

Arkadaşınızı buraya üye edin. Detaylıca onunla konuşalım. Böyle bir şey için işlemci değiştirilmez bence. Şayet o zaman Intelin dahili grafik birimli işlemcilerini kullananların hepsi ekran kartı takacağında işlemcilerini değiştirmek zorunda kalırdı.

Tamam hocam teşekkür ederim. Bir türlü devre dışı olmuyor ben arkadaşımı yönlendireceğim.

Selamlar. Ben volkanaavci'nin arkadaşıyım. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Ne yapmam lazım? Biostan devre dışı bırakamadım

Arkadaşım geldi hocam bilginiz olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı