R5 3400G GTX 1650 Valorant 80 FPS

beinroche

Zeptopat
Daha fazla  
Sistem özelliklerim şunlar:
  • AMD Ryzen 5 3400G with Radeon Vega Graphics 3.70 GHz
  • NVIDIA GeForce GTX 1650
  • 8 GB RAM
  • Anakart ASUS Prime B450 M-K

Aşağı yukarı bu şekilde ama Valorant'ta en düiük ayarlarda çok kasıyor ve maksimum 120 FPS gördüm. Sizce bu normal mi, bir çözümü var mı?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • AMD Ryzen 5 3400G with Radeon Vega Graphics 3.70 GHz.
  • NVIDIA GeForce GTX 1650.
  • 8 GB RAM.

Aşağı yukarı bu şekilde ama Valorant'ta en düiük ayarlarda çok kasıyor ve maksimum 120 FPS gördüm. Sizce bu normal mi, bir çözümü var mı?
Şimdiden teşekkürler.

Bende R5 3600X ve GT730 var en düşük ayarlarda 100-150 FPS arası hatta bazen 200 geçiyor. Kesinlikle normal değil. Sisteminiz acaba işlemcinin Vega ekran kartını kullanıyor olabilir mi?

• AMD Ryzen 5 3400G with Radeon Vega Graphics 3.70 GHz
  • NVIDIA GeForce GTX 1650
  • 8 GB RAM

Şimdiden teşekkürler.
Hocam rica etsem RAM'in tam modelini yazar mısınız?

Oyun Vega grafik birimini kullanıyor olabilir mi? Ayrıca 8 GB tek kanal RAM de performansta daha düşük sonuçlar verir. Aynı RAM'den bir adet daha alıp takarsan performansın artar.

Görüntü kablosu anakarta bağlı ise ekran kartına takman lazım. Bilgisayarın güç seçeneklerinden yüksek yada nihai performans modunda olduğundan emin ol. @Sir Benjamin dediği gibi amd işlemcilerde dual channel ram performansı çok arttırıyor aynı ramden bir tane daha alabilirsin yada şuan ki ramin Mhz'sini yükseltebilirsin. Son olarak işlemci odaklı bir oyun olduğu için ryzen master programı ile işlemciye overclock yapabilirsin. Ama muhtemelen ramlerden kaynaklanan bir sorun.

@beinroche

Fotoğraf atabilirsin istersen kasanın arkasından. Ekran kartı sürücüsünü indirip kurdun mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı