R5 3400G PC donuyor tepki vermiyor

Emirates666

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Minecraft oynarken bilgisayarım donuyor tepki vermiyor oyunu ilk açtığımda normal oynuyorum sorunsuz sonra FPS düşüyor 100'den 30 oluyor ve hiç artmıyor öyle kalıyor sonra Save and quit tuşuna tıkladığımda bilgisayar tamamen donuyor hiçbir türlü tepki vermiyor donup kalıyor öyle şalterden kapatmak zorunda kalıyorum. Neden böyle oluyor yardım ederseniz çok sevinirim.
PC özellikleri:
R5 3400G.
ASRock A320M HDVR4.
16 GB 3000MHz RAM.
1TB WD Blue HDD.
650W 80+ PSU.

O zaman, donanım olarak bir problem gözükmüyor. Sadece CPU sıcaklığı üst sınıra yakın, fakat o da idare eder duruyor. Minecraft'a özel bir sorun olabilir. Temiz bir şekilde kaldırıp yeniden yüklemek belki çare olabilir.

Yardımınız için çok teşekkür ederim TLauncher oynuyorum bunu silip başka Launcher yükleyeceğim bir de drop problemini oyunlarda yaşadım ama bu teste yaşamadım

@Emirates666 Diğer oyunlarda da yaşıyorsanız, oyun içinde iken de sıcaklıklara bakmak iyi olur. Yaptığınız testlerde CPU ve GPU ayrı ayrı test edildiği için, misal Furmark'ın GPU'ya yük bindirirken CPU'yu fazla zorlamaması sebebiyle sıcaklıklar kabul edilebilir sınırlarda kalıyor olabilir. Fakat oyunlarda ayni anda ikisine de yük biniyor. Bu da APU işlemcilerde testlerdekinden fazla sıcaklıkların alınmasına sebep olabiliyor.

@Emirates666 diğer oyunlarda da yaşıyorsanız, oyun içinde iken de sıcaklıklara bakmak iyi olur. Yaptığınız testlerde CPU ve GPU ayrı ayrı test edildiği için, misal FurMark'ın GPU'ya yük bindirirken CPU'yu fazla zorlamaması sebebiyle sıcaklıklar kabul edilebilir sınırlarda kalıyor olabilir. Fakat oyunlarda ayni anda ikisine de yük biniyor. Bu da APU işlemcilerde testlerdekinden fazla sıcaklıkların alınmasına sebep olabiliyor.

Tamamdır o zaman oyuna girip bir de öyle bakayım.
@Andar Han
dfefdfdfdfdf.PNG

Need for Speed Payback de sıcaklıklar böyle

Son düzenleme:
O zaman, Minecraft ile alakalı olabilir galiba. Başka bir yükleyici denemek veya Java sürümünü güncellemek belki yardımcı olabilir.

Yardımınız için çok teşekkür ederim :)
sdasdadasd.PNG
@Andar han bugün bu testi de yaptım bu da sorunsuz başka Launcher de denedim oyun onda da dondu APU sistem böyle ilk yıl sorunsuz sonra böyle sorunlar çıkar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı