R5 3400G RX 570 8 GB sistem kapanıyor

safakblgn

Hectopat
R5 3400G
RX570 8
MSI B450 Pro Max
16 GB CL 16
480 GB SSD
650W
Merhaba arkadaşlar. Birkaç gündür PC durduk yere donuyor bazen boştayken bile dona biliyor. Donma dediğim yani mavi ekran falan gelmiyor. Tamamen kilitleniyor fare falan hiçbir şeyi hareket ettiremiyorum. PC'yi sıfırladım yine aynı birkaç yerde okudum tozdan olabilir dediler. RAM'leri çıkardım yuvayı temizledim yine olmadı.
Fanlar sessiz çalışsın diye Dragon Center programını kullanıyorum ama çok bir ısı görmüyorum dediğim gibi boştayken de kapana biliyor. Yeni format attım virüsten ola bileceğini de sanmıyorum yardımcı olursanız sevinirim. ( yüksek ısı görünce PC kapanır diye biliyorum)

Hocam sırasıyla dediklerimi deneyin.

Dahili GPU bulunuyor. Ekran kartını söküp anakarttan görüntü alın. Belki GPU arızalıdır.
SSD sağlığını kontrol edin. (CrystalDiskInfo)
RAM'lere test yapın. (Memtest86)
Windows 11'i silip temiz kurulumla Windows 10'a geçin.

Hocam sırasıyla dediklerimi deneyin.

Dahili GPU bulunuyor. Ekran kartını söküp anakarttan görüntü alın. Belki GPU arızalıdır.
SSD sağlığını kontrol edin. (CrystalDiskInfo)
RAM'lere test yapın. (Memtest86)
Windows 11'i silip temiz kurulumla Windows 10'a geçin.

RAM testi yaptım bir sorun çıkmadı SSD de yaptım orada da bir sorun görünmüyor. Dahili GPU ile ilgisini pek anlayamadım. 1 senedir Windows 11 kullanıyordum ilk defa böyle bir sorun yaşadım.

RAM testi yaptım bir sorun çıkmadı SSD de yaptım orada da bir sorun görünmüyor. Dahili GPU ile ilgisini pek anlayamadım. 1 senedir Windows 11 kullanıyordum ilk defa böyle bir sorun yaşadım.

Hocam sorun yaşadığınız için yazdım zaten. Belki ekran kartını arızalanmıştır. Sökmekle uğraşmak istemiyorsan OCCT testi yap. Windows 11'i temiz kurulumla yeniden kur USB'den.

Hocam sorun yaşadığınız için yazdım zaten. Belki ekran kartını arızalanmıştır. Sökmekle uğraşmak istemiyorsan OCCT testi yap. Windows 11'i temiz kurulumla yeniden kur USB'den.
ram sağlığında bir sorun çıkmadı ssd bu şekilde hocam.

dediğiniz testide yapacağım şimdi

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    61,4 KB · Görüntüleme: 8
  • Adsızasd.png
    Adsızasd.png
    40,4 KB · Görüntüleme: 4

Yeni konular

Geri
Yukarı