Çözüldü R5 3400G Sistemde Valorant Oynarken Sistem Yeniden Başlatılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MRHTEfe12

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RYZEN 5 3400G RX 580 A320MH PRO GameTech Bronze 600w PowerSupply
2x8GB RAM
Anakart
BIOSTART A320MH
İşlemci
AMD RYZEN 5 3400G
RAM'ları overclock yaptıktan sonra (alakası olmayabilir) Valorant oynarken maç ortalarında bilgisayarın ilk ekranı donuyor sonra reboot atıyor ama PC kasası hâlâ açık duruyor. Mouse klavye ışıkları da gidiyor. Ama normal Google'da masaüstünde vb. uygulamalarında olmuyor. CPU sıcaklığıda maksimum 50-65 derece oluyor.

1.RAM OC 2666MHz'den 3200MHz.

2. RAM OC 3200MHz'den 3333MHz'ye.

Anakart: BIOSTAR A320MH AMD AM4 DDR4 Micro ATX anakart [TPM 2.0 AÇIK].
RAM: Corsair Vengeance 2x8 CL16 3200MHz RAM'ler.
İşlemci: Ryzen 5 3400G APU Vega 11.
İşletim sistemi: Windows 11.

PSU: 400W.

Not: XMP profilinde OC yaptım.

Çözüm
Büyük ihtimalle RAM'den dolayı. Başka bir değişiklik yapmadıysanız RAM'den dolayıdır. Eski haline alın.
Yapılan ayarları geri alıp deneyin. Elle de değer girip deneyebilirsiniz.

PSU kaynaklı olması zor. BIOS falan güncel mi? Büyük ihtimal XMP kaynaklı. BIOS resetleyip deneyin ve XMP falan açmadan deneyin.

Büyük ihtimalle RAM'den dolayı. Başka bir değişiklik yapmadıysanız RAM'den dolayıdır. Eski haline alın.

Sorun devam ederken RAM'leri tekrar geri 3000MHz'lerden aza düşürdüm ve 1 gün Valorant'ta sabahladım bir sorun olmadı. Büyük ihtimal sorun RAM'lerdeydi. OCCT testi yaparken de Core 3 Virtual 7 hatası gibi bir şey verdi, RAM MHz OC azaltınca düzeldi. Ondandı galiba. Yardımınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı