R5 3500 3.7 GHz'den yükseğe çıkmıyor

YsufKaynr

Decapat
Yer
Balıkesir/Karesi
Daha fazla  
Meslek
Online Öğrenci
İyi günler. Ryzen 5 3500 işlemcisine ve RX580 8 GB ekran kartına sahibim. Valorant oyununda 200 FPS'i geçemediğimi fark ettim ve işlemci hızımın 3.7GHz'i geçemediğini gördüm. Anladığım kadarıyla sadece OC ile çıkılabiliyormuş 4.1 GHz'e (satılırken iddia edilen hız). Ryzen Master indirdim ama nasıl ayarlanacağını bilmiyorum. Ayarlarsam stok fanım yetecek mi? Bu işlem nasıl yapılır? Teşekkürler.

Anakart : Asus B450M Dragon
RAM: 8x2 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler. Ryzen 5 3500 işlemcisine ve RX580 8 GB ekran kartına sahibim. Valorant oyununda 200 FPS'i geçemediğimi fark ettim ve işlemci hızımın 3.7GHz'i geçemediğini gördüm. Anladığım kadarıyla sadece OC ile çıkılabiliyormuş 4.1 GHz'e (satılırken iddia edilen hız). Ryzen Master indirdim ama nasıl ayarlanacağını bilmiyorum. Ayarlarsam stok fanım yetecek mi? Bu işlem nasıl yapılır? Teşekkürler.

Anakart: ASUS B450M Dragon
RAM: 8x2 GB

İyi günler. Normal. Tek çekirdek hızı 4.1GHz'dir tüm çekirdek hızı 3.7 bu gayet doğal bende de 4.3GHz fakat tüm Çekirdekler 4.0GHz. Evet OC yapabilirsiniz fakat şu anki stok fanınızın yeteceğini düşünmüyorum. Ayrıca o işlemciye hiç sahip olmadım o işlemciye sahip olan bir arkadaş yardımcı olabilir. OC için.

Yeni konular

Geri
Yukarı