R5 3500 GTX 1660 Super GTA V anlık FPS düşmesi

Jackersx

Hectopat
Daha fazla  
RAM
PNY XLR8 16GB (2x8GB) 3200MHz
SSD veya HDD modeli
Team CX1 480GB SSD
Ekran kartı
Asus ROG STRIX GTX 1660 Super
Anakart
ASUS Prime B450M-A II.
İşlemci
Ryzen 5 3500
Arkadaşlar selam, arkadaşım FiveM oynamamız için çağırdılar bende GTA V'i yükledim story Mode'a girdim ve oyunumun ufak ufak drop yediğini gözlemledim. Mesela 130 FPS alırken bir anda 100 veya 90'a düşüyor zaten ekran takılıyor böyle saliselik ve monitörüm 144Hz olduğu için çok hissediyorum bu düşüşü. Neyse birçok ayar yaptım oyun içinden ama sorunu hala çözemedim, ekran kartı ve işlemcimin sıcaklıkları gayet normal. İşlemcim 65-70 civarlarında ekran kartım ise 57-60. bundan 1 buçuk yıl önce oynuyordum sorunsuz. Sistemim imza kısmında yazıyor ona uygun ayarlar vs. varsa önerebilirsiniz şunu şöyle yap falan. Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler. (ekstra bir bilgilendirme şu an diskte 24 GB boş yerim var ondan dolayı olabilir mi yani SSD performansı düşüyor vs. diye biliyorum yer azalınca.)

Bende de Online da sorun var. Yeşillikli alanlara girince 60 FPS'den 35'e düşüyor. Galiba kalabalıkla ilgili bir sorun. Online'de 3-4 kişi olduğunda sabit 55-60 alıyorum. Sana bir tavsiye V-Sync açıp oyna bence 60 FPS sabit daha çok keyif alabilirsin 144Hz de.

V-Sync açık ne kadar FPS düştü?
Normal 144'e sabitledim yine drop yiyordu en sonunda 75'e sabitledim FPS'i hiç drop yemedi oyun ama akıcılık kötü geliyor gözüme bu seferde. V-Sync açıkta aynıydı kapalı/açık bir şey değişmiyordu ama dediğim gibi 75 fps'e sabitleyince bi toparladı oyun. Ya eskiden 75hz monitörüm vardı sorun yoktu şimdi 144'e geçince sorun yapmaya başladı.

Normal 144'e sabitledim yine drop yiyordu en sonunda 75'e sabitledim FPS'i hiç drop yemedi oyun ama akıcılık kötü geliyor gözüme bu sefer de. V-Sync açıkta aynıydı kapalı/açık bir şey değişmiyordu ama dediğim gibi 75 FPS'e sabitleyince bir toparladı oyun. Ya eskiden 75Hz monitörüm vardı sorun yoktu şimdi 144'e geçince sorun yapmaya başladı.

Çok enteresan.

Normal 144'e sabitledim yine drop yiyordu en sonunda 75'e sabitledim FPS'i hiç drop yemedi oyun ama akıcılık kötü geliyor gözüme bu seferde. V-Sync açıkta aynıydı kapalı/açık bir şey değişmiyordu ama dediğim gibi 75 fps'e sabitleyince bi toparladı oyun. Ya eskiden 75hz monitörüm vardı sorun yoktu şimdi 144'e geçince sorun yapmaya başladı.
Bende de aynı sorun var eskiden yayın bile açabiliyordum drop olmuyordu. Ama şimdi yayını bırak oynayamıyorum

Sorun düzeldi arkadaşlar. FiveM'e girince dropsuz akıcı bir şekilde oynayabildim. Dediğim gibi Story Mode sıkıntılı yapacak bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı