Prime95 testinde R5 3600 90 derece

K4D1OGLU

Centipat
Daha fazla  
RAM
Gskill 8+8 3200mhz DDR4
Anakart
Gigabyte b450m s2h
Selam, Prime95 testi yaparken 90 dereceyi gördü ve soğutucum Snowman T6 Ultra. Böyle olmuyordu neden böyle oldu? Voltaj 1275 4.2 GHz'de.

Gayet normal Prime95 testi ve overclock değerine göre. T6 Ultra çok fazla overclock potansiyeli olan bir soğutucu değil. Kaldı ki normal kullanımda bu sıcaklıklara ulaşmayacağı için sorun olmaz.

Gayet normal Prime95 testi ve overclock değerine göre. T6 Ultra çok fazla overclock potansiyeli olan bir soğutucu değil. Kaldı ki normal kullanımda bu sıcaklıklara ulaşmayacağı için sorun olmaz.

Hocam Speed fan diye bir programdan baktim orada maksimum 44 derece gosteriyordu ayni zamanda da hwimonitor diye bir uygulamada 90 derece gosteriyordu ama sogutucunun fanlari o kdr hizli donmuyordu kararsiz kaldim, bir de bundan once PC de hwimonitor hara verdi oyun oynadim 2-3 saat PC'yi kapatmayi denedim fakat kapanmadi USB portlarinda hala enerji vardi ama ekran yoktu PC'yi tustan kapattim ve actigimda 2-3 kere denedim BIOS da takili kaldi PC'yi kapatim bir 10 15 bekledim BIOS baslatti sicaklik degerlerine baktigimda normalde 37 38 derece (boşta) olan PC 55 dereceleri gordu bir muddet sonra 37 38 indi fakat aklim cok karisti.

Son düzenleme:
Hocam Speed fan diye bir programdan baktim orada maksimum 44 derece gosteriyordu ayni zamanda da hwimonitor diye bir uygulamada 90 derece gosteriyordu ama sogutucunun fanlari o kdr hizli donmuyordu kararsiz kaldim, bir de bundan once PC de hwimonitor hara verdi oyun oynadim 2-3 saat PC'yi kapatmayi denedim fakat kapanmadi USB portlarinda hala enerji vardi ama ekran yoktu PC'yi tustan kapattim ve actigimda 2-3 kere denemedim BIOS da takili kaldi PC'yi kapatim bir 10 15 bekledim BIOS baslatti sicaklik degerlerine baktigimda normalde 37 38 derece (boşta) olan PC 55 dereceleri gordu bir muddet sonra 37 38 indi fakat aklim cok karisti.

Prime95 testinde maximum 44 derece diye bir şey yok. Heleki işlemcinin tüm çekirdeklerini normalde tek çekirdeğin performansı olan 4.2 GHz'ye overclockladıysan. 90 derece doğru olandır. HWiNFO uygulamasıyla kontrol sıcaklıklarını.
Eğer donma, takılma gibi sorunlar yaşıyorsan yaptığın overclock stabil olmayabilir.

Prime95 testinde maximum 44 derece diye bir şey yok. Heleki işlemcinin tüm çekirdeklerini normalde tek çekirdeğin performansı olan 4.2 GHz'ye overclockladıysan. 90 derece doğru olandır. HWiNFO uygulamasıyla kontrol sıcaklıklarını.
Eğer donma, takılma gibi sorunlar yaşıyorsan yaptığın overclock stabil olmayabilir.

Hocam şu an PC'yi yeni açtım bir 1 saattir çalışmıyor ve şu an boşta 50 derece neden böyle aklım almıyor ne sebep olmuş olabilir. (düzenleme 37 dereceye düştü)

87.PNG

Hocam altta gördüğünüz uygumaları açtım bayağı bir açtım arkada 16 program 1 tanede oyun açık ve bu değerde boşta olduğu değerle aşağı yukarı aynı.

Selam herkese günler sonra şunu yazmak istiyorum voltajı 1150'ye çektim ve 4.20 de kullanıyorum, hala eğer çok daha fazla ısınıyorsa voltajı biraz daha düşürübelirisiniz çoğu işlemcinin silikon vs. farkı olduğu için kendiniz en ideal ayarı bulmanız lazım ve eğer R5 3600 kullanıyorsanız fiyat performans olarak Snowman T6 ultrayı kesinlikle tavsiye ederim. (başka arkadaşım stock ile 4 GHz de 70 derece görürken ben sabit 4.20 de maksimum 50 55 gördüm).

(Açıklama) Prime95 testinde değil normal kullanış olarak yazdım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı