R5 3500X işlemci stres testinde 95 dereceyi görüyor

synester

Centipat
Daha fazla  
Ryzen 5 3500X işlemcim AIDA64 CPU stres testinde daha 1. dakikadayken 95 dereceyi görüp sabit kalıyor. Termal macunu değiştirdim, AMX-4 ile soğutucunun tozunu vs. yok kasa full mesh ve yan camı da açık. Stok fan kullanıyorum şu anda, bu kadar olmaması gerek arkadaşımda da aynı işlemci var 85'i geçmiyor.
Ekran Alıntısı.PNG
Valorant Screenshot 2023.09.20 - 17.03.56.12.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam işlemci soğutucuyu tam oturtamamışsıniz muhtemelen. Normal bir sıcaklık değil bu soğutucu ile ya da kaliteli bir kule tipi fana gecmelisiniz

Lütfen kızma ama bazen soğutucu altındaki plastik çıkarılmayı unutuluyor. Sistemin yeniyse böyle bir durum olabilir mi ? Ya da takamamış, çok sürmüş ya da az sürmüş olabilir misin ?

Öte yandan camı açık kullanman her zaman iyi olacak demek değil. Zira sirkülasyonu bozuyorsun. Stok fandan çok bir şey beklememek lazım ama aynı sistem aynı fan 85i geçmiyorsa bir şey diyemedim. Garip.

Ryzen 5 3500X işlemcim AIDA64 CPU stres testinde daha 1. dakikadayken 95 dereceyi görüp sabit kalıyor. Termal macunu değiştirdim, amx-4 ile soğutucunun tozunu vs. yok kasa Full mesh ve yan caEki Görüntüle 1950640Eki Görüntüle 1950641mı da açık stok fan kullanıyorum şu anda bu kadar olmaması gerek arkadaşımda da aynı işlemci var 85i geçmiyor.

Onun yerine Görev Yöneticisi'nden bakabilir misin? Sıcaklık aynıysa en yüksek işlemci frekansı kısmına gidip mesela CPU frekansınız 2,5 GHz ise bunu mesela 2000 veya 1900'e sabitleyin.

Ryzen 5 3500X işlemcim AIDA64 CPU stres testinde daha 1. dakikadayken 95 dereceyi görüp sabit kalıyor. Termal macunu değiştirdim, amx-4 ile soğutucunun tozunu vs. yok kasa Full mesh ve yan camı da açık. Stok fan kullanıyorum şu anda, bu kadar olmaması gerek arkadaşımda da aynı işlemci var 85'i geçmiyor.Eki Görüntüle 1950640Eki Görüntüle 1950641

Normalden fazla sıcaklık bu soğutucuya falan bakın.

Hocam işlemci soğutucuyu tam oturtamamışsıniz muhtemelen. Normal bir sıcaklık değil bu soğutucu ile ya da kaliteli bir kule tipi fana gecmelisiniz.

Hocam açtım baktım iyice düzelttim fanı ancak 3 dakikada 90a çıkıyor şimdi de termal macunı pasta kreması gibi sürmüşüm dalgınlığıma gelmiş sanırım kule tipi de şart gibi bu işelmciye.

Lütfen kızma ama bazen soğutucu altındaki plastik çıkarılmayı unutuluyor. Sistemin yeniyse böyle bir durum olabilir mi? Ya da takamamış, çok sürmüş ya da az sürmüş olabilir misin?

Öte yandan camı açık kullanman her zaman iyi olacak demek değil. Zira sirkülasyonu bozuyorsun. Stok fandan çok bir şey beklememek lazım ama aynı sistem aynı fan 85i geçmiyorsa bir şey diyemedim. Garip.

İkinci el olarak aldım sistemi ve getiriken yan camı patladı o yüzeden böyle şu anda camcıya gidip camı yaptıracağım ama Allah bilir ne zaman?

Geri
Yukarı