R5 3500 RX 570 RDR 2 performansını arttırma

• Konuyu başlatan emows
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 129
İşletim sistemi
Windows 11

emows

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart : Gigabyte B450M S2H AMD B450 Soket AM4 DDR4 3600(O.C.)
İşlemci : AMD Ryzen 5 3500 MPK AM43.60GHZ 16MB
Ram : Team T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance 16GB (2x8GB) DDR4
Ekran Kartı : Asus ROG Strix RX 570 8GB OC GDDR5 256Bit DX12
SSD : Apacer Panther AS340 240GB 550/520 MB/s 2.5" SATA 6Gb/s SSD
M2 SSD : MLD M500 ULTRA 500GB NVME 2280 Gen4x4 M.2
Kasa : GamePower Horizon Gaming MESH Panel 550W 80+ Bronze 4*120mm RGB Kasa
RAM
16
Ekran kartı
Asus Rx570 8GB
Anakart
Gigabyte B450 s2h
İşlemci
Ryzen 5 3500 mpk
Arkadaşlar, oyunu açtığımda direkt olarak ekran kartı fanları fullüyor. Sıcaklık maksimum 79 dereceyi gördü sonra 75 seviyelerine çekti. Ben o sırada kasanın fanlarını da fulledim. Bu haliyle 60 FPS veriyor. Görüntü kalitesi düşmeden FPS değerlerini arttırabilir miyiz acaba?

Diğer sorum bu şekilde oynarsam sisteme zarar gelir mi? Sistem overclocklu bilginize.

IMG_7636.png

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Windows + r yapıp "temp" yazın ve dosyaları temizleyin.

2) Windows + r yapıp " %temp% " yazın ve dosyaları temizleyin.

3) Windows + r yapıp "msconfig" yazın hizmetlere basın Microsoft hizmetlerini gizleye basın kalan programların tiklerini kaldırın ve uygula deyin (eğer Epic Games yüklü ise onunla ilgili şeyler açık kalsın sıkıntı yaratabiliyor)

4) Windows arama çubuğuna "arka plan uygulamaları" yazın ve gereksiz uygulamaları devre dışı bırakın.

5) Windows arama çubuğuna "oyun modu" yazıp aktifleştirin.

Bu işlemler bittikten sonra çöp kutusunu temizleyin ve dediklerim işe yaradıysa çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim.

Arkadaşlar, oyunu açtığımda direkt olarak ekran kartı fanları fullüyor. Sıcaklık maksimum 79 dereceyi gördü sonra 75 seviyelerine çekti. Ben o sırada kasanın fanlarını da fulledim. Bu haliyle 60 FPS veriyor. Görüntü kalitesi düşmeden FPS değerlerini arttırabilir miyiz acaba?

Diğer sorum bu şekilde oynarsam sisteme zarar gelir mi? Sistem overclocklu bilginize.

Eki Görüntüle 2076774

Kaç FPS arttı hocam merak ettim.

Son düzenleme:

3) Windows + r yapıp "MSConfig" yazın hizmetlere basın Microsoft hizmetlerini gizleye basın kalan programların tiklerini kaldırın ve uygula deyin (eğer Epic Games yüklü ise onunla ilgili şeyler açık kalsın sıkıntı yaratabiliyor)

4) Windows arama çubuğuna "arka plan uygulamaları" yazın ve gereksiz uygulamaları devre dışı bırakın.

Bu işlemler bittikten sonra çöp kutusunu temizleyin ve dediklerim işe yaradıysa çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim.

3) Windows + r yapıp "MSConfig" yazın hizmetlere basın Microsoft hizmetlerini gizleye basın kalan programların tiklerini kaldırın ve uygula deyin (eğer Epic Games yüklü ise onunla ilgili şeyler açık kalsın sıkıntı yaratabiliyor)

Daha PC açmadım açınca deneyeceğim.

Hâla aynı.

Açtın mı hocam PC'yi.

Bunları yaptıktan sonra uygulamalar beyaz kağıt haline geldi ve görev çubuğundaki uygulamalar gözükmüyor nasıl düzeltebiliriz???

Dosya Ekleri

• unknown_2024.01.08-21.57.png
    unknown_2024.01.08-21.57.png
    951,4 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Hâla aynı.

Bunları yaptıktan sonra uygulamalar beyaz kağıt haline geldi ve görev çubuğundaki uygulamalar gözükmüyor nasıl düzeltebiliriz?

Windows + r yapın "MSConfig" yazın hizmetler sekmesine gelin altdaki tümünü etkinlerştir seçeneğine basın ve uygula deyin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Yeni konular

Geri
Yukarı