R5 3500 sistem yüksek disk ve CPU kullanımı

ViathanS

Femtopat
Daha fazla  
RAM'leri stres testine nasıl sokabilirim?

Memtest86 karhu's adlı programlar ve bunun gibi olanları var bak internetten arayüzü sana kokay geleni indir dene bakalım bir de onu ama sorunun büyük kaynağı SSD'den dolayı gibi.
Arka planda çalışan uygulama falan varsa hepsini kapatıp dener misin?
Ssd read error veriyor bunun uygulamalarla ne alâkası var?

RAM'leri stres testine nasıl sokabilirim?
RAM için Windows USB'si gibi memtest86 usb'si hazırlıyorsun, tıpkı format atıyormuş gibi adımları izliyorsun, bilgisayarın açılırken format ekranı yerine memtest86 ekranı geliyor tek fark bu. Bunda hata bulmazsa RAM'ler sıkıntısız demektir.
Recep Baltaş'ın memtest86+ ile ram testi videosundaki gibi yapabilirsiniz.

Attığınız SSlere göre ise SSD'nizde bir sıkıntı var gibi duruyor.

Tekrar aynı hatayı alıyorum.
Mümkünse en kısa sürede SSD'yi garantiye yollayın veya değişim-iade talep edin. Sorununuz SSD kaynaklı gibi duruyor.

Zaten zamanında benzer durum benimde Adata SU650 120 GB modelinde başıma gelmişti. Mümkün mertebe Adata SU6XX serisinden uzak durmak lazım.

Dediğimi tekrarlıyorum eğer hazır sistem ise aldığınız yere başvurun toplama ise SSD garantiye yollayın sorunun büyük kaynağı o.
Mümkünse en kısa sürede SSD'yi garantiye yollayın veya değişim-iade talep edin. Sorununuz SSD kaynaklı gibi duruyor.

Zaten zamanında benzer durum benim de Adata SU650 120 GB modelinde başıma gelmişti. Mümkün mertebe Adata SU6xx serisinden uzak durmak lazım.

Genel olarak Adata'dan uzak durmak lazım ben de farklı model SSD'de yaşadım aynı sorunu.

İncehesap'tan donanım arşivi hazır sistemiydi destek birimlerine arıza-değişim işlemleri kaydını oluşturdum haber bekliyorum.

En doğru işlemi yapmışsın umarım kısa sürede hallederler ve bilgisayarına kavuşursun ve zaten açık olarak belli sistemi zorlayacak bir işlem uygulamıyorsun.

Not kağıdına yazıp göndermek 😤 ve kağıda ne yazmalıyım.

Dosya Ekleri

• 3.png
    3.png
    10,6 KB · Görüntüleme: 24

Yeni konular

Geri
Yukarı