R5 3500 sistemde tüm oyunlarda drop hissi

Mito Parker

Decapat
Daha fazla  
R5 3500 RX 570 4 GB 8 GB RAM 3000MHz 144Hz monitör.
Sistemimi yukarıya yazdım. Oyunlarda drop oluyor hatta belki bir şey vardır diye bilgisayarda format attım ama yine aynı bazen drop olmasa bile hissiyatı oluyor böyle takılma gibi. Bazı yerlerde RAM düşük diyorlar lakin Valorant CS:GO gibi oyunlarda 8 GB RAM'in gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Önceden de oluyordu CPU kullanımındandır diye düşündüm 6 çekirdekli R5 3500 aldım lakin hala böyle sizce neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
R5 3500 RX 570 4 GB 8 GB RAM 3000MHz 144Hz monitör.
Sistemimi yukarıya yazdım. Oyunlarda drop oluyor hatta belki bir şey vardır diye bilgisayarda format attım ama yine aynı bazen drop olmasa bile hissiyatı oluyor böyle takılma gibi. Bazı yerlerde RAM düşük diyorlar lakin Valorant CS:GO gibi oyunlarda 8 GB RAM'in gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Önceden de oluyordu CPU kullanımındandır diye düşündüm 6 çekirdekli R5 3500 aldım lakin hala böyle sizce neden olabilir?
Hocam AMD bir sistem kullanıyorsunuz ve dual channel 16GB bellek kullanmıyorsanız performansınız çok düşer RX 570 GTX 1650'den biraz daha iyi diye biliyorum. Yapacağınız şey anakartınızda dual channel çalışacak şekilde bir 8GB Ram daha eklemek. Eğer yeni bellek almak istiyorsanız dual kit 3600Mhz 8x2 almanızı öneririm 3600mhz performansı uçuruyor.
https://www.hepsiburada.com/g-skill...DfIc61K-1FPtmdPWjhLkh_639Y_UPopsaAgq2EALw_wcB
Bu kiti öneririm elinizde RAM var biliyorum ama 3600mhz performansı çok arttırdığı için önerdim.

1 tane daha uyumlu 8 GB bir RAM alırsan sorununun çözüleceğine inanıyorum ben de Valorant'ta drop yiyordum ta ki RAM'imi 16 GB yapana kadar. (çoğu yerde 8 GB RAM yetersiz kalabiliyor.)

Yorumlarınız için çok sağolun teşekkür ederim hepinize peki sizce ekran kartı veya işlemciden kaynaklı bir şey yoktur dimi ne bileyim ekran kartı driverı whql yüklenmeli gibi bişey?

Yorumlarınız için çok sağolun teşekkür ederim hepinize peki sizce ekran kartı veya işlemciden kaynaklı bir şey yoktur dimi ne bileyim ekran kartı driverı whql yüklenmeli gibi bişey?
İşlemciden kaynaklanmaz ama AMD driverları stabil değil diye duymuştum ama sanmıyorum temel sıkıntı RAM miktarınız ve tek kanal olmasıyla alakalı.

Tavsiyem WHQL sürüm kullanmandır. Nedeni ile açıklayacak olursam ben de AMD ekran kartı kullanıcısıyım ve bazen yeni çıkan sürücülerde FPS düşüşü yaşadığım oluyor o yüzden WHQL sürüme geri dönüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı