RX 6600 R5 5600G sistemde oyunlarda kasma hissi oluyor

Berk Argın

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, monitörüm 165 Hz 1ms. GTA 5 vb oyunlarda 100 FPS civarı alıyorum fakat kasma hissi oluyor, FreeSync destekliyor açıyorum fakat değişen bir şey olmuyor. Internet kafeye gittiğimde hemen hemen aynı FPS değerlerini alıyorum ama orada çok akıcı geliyor, sorun neden kaynaklı olabilir?

Hocam deneyin en azından bir de ultrada falan mı 100 FPS alıyorsunuz? Ya da monitörünüzü 60 Hz'de kullanıyorsunuzdur.

Dosya Ekleri

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    13,1 KB · Görüntüleme: 44
165 Hz monitör 6600 için fazla. Bazı monitörlerde FreeSync olsun olmasın 165 FPS'in altına düştüğünüzde akıcı gelmeme sorunları oluyor. Arkadaşın dediği gibi Vsync açabilirsiniz, Vsync sadece maksimum FPS sabitlemekle görevli bir teknoloji değil ayrıca bu Stutter, Flicker sorunlarını da çözer.

165 Hz monitör 6600 için fazla. Bazı monitörlerde FreeSync olsun olmasın 165 FPS'in altına düştüğünüzde akıcı gelmeme sorunları oluyor. Arkadaşın dediği gibi V-Sync açabilirsiniz, V-Sync sadece maksimum FPS sabitlemekle görevli bir teknoloji değil ayrıca bu Stutter, Flicker sorunlarını da çözer.

Hocam V-Sync açıp deneyeceğim AMD yazılımda nereden açıldığı hakkında bir bilginiz var mı ve monitörün Hz altına düşüp kasma hissi oluşturmayan monitörleri nasıl ayırt edebiliriz

Ben Windows 8.1 kullanıyorum ama Windows 10'da sağ tık görüntü ayarları - gelişmiş görüntü oradan bulursunuz.

165 Hz kullanıyormuşum hocam

Geri
Yukarı