R5 3500 sisteme ekran kartı tavsiyesi

Hocam işlemci eksik kalıyor 6/6 işlemci olması yüzünden. Uzun süre kullanacağınız için sıkıntı olabilir.
Biliyorum Zaten işlemci yaktı beni :D. aklımda bulunsun diye soruyorum R7 serisinden bir işlemci önerseniz hangi modeli önerirsiniz? Ağırlıklı olarak oyun için olacak tabiki.

3050 bırak 3060'ı 2060'ın bile yanından geçemiyor.

Doğru yanlış yazdım. DLSS açınca 6600 yakın bir performans veriyor. 6600 muadili 3060 dersek ona yaklaşabileceğini söyledim ama yazdıktan sonra ben de biraz saçma durduğunu fark ettim.

Biliyorum Zaten işlemci yaktı beni :D. aklımda bulunsun diye soruyorum R7 serisinden bir işlemci önerseniz hangi modeli önerirsiniz? Ağırlıklı olarak oyun için olacak tabiki.
Hocam bütçeye bağlı. Yoksa gönlümden her zaman 5800X3D geçer. 10000TL. 😀

3050 işinizi görür. DLSS açınca performansı 3060'a yaklaşıyor neredeyse. Ayrıca 3500 ile daha iyi bir ikili olur 2060 Super'e kıyasla.

Bu arada son olarak işlemci ve ekran kartları tabii ki modele göre değişiklik gösterse de çok güç yemiyor. Biliyorum modeli daha önemli ama şu anki kullandığım PSU 650W, rahatça kaldıracağını düşünüyorum söylediğiniz modeli ki kaldırıyordur?

Bu arada son olarak işlemci ve ekran kartları tabii ki modele göre değişiklik gösterse de çok güç yemiyor. Biliyorum modeli daha önemli ama şu anki kullandığım PSU 650W, rahatça kaldıracağını düşünüyorum söylediğiniz modeli ki kaldırıyordur?

650W yetecektir tabii ki. Bu arada bu videodan 3060 ve 3050 karşılaştırmasına bakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Doğru yanlış yazdım. DLSS açınca 6600 yakın bir performans veriyor. 6600 muadili 3060 dersek ona yaklaşabileceğini söyledim ama yazdıktan sonra ben de biraz saçma durduğunu fark ettim.

Hocam yine de 3050 alınmaz fiyatına göre performansı çok düşük onun yerine RX 6600 alınabilir.

RTX 2060'dan pahalı ve güçsüz.

NVIDIA fanboy değilse RX 6600 alabilir.

Hocam yine de 3050 alınmaz fiyatına göre performansı çok düşük onun yerine RX 6600 alınabilir.

NVIDIA fanboy değilse RX 6600 alabilir.

Arkadaşın darboğaz problemi var o yüzden yüksek ekran kartı alsa bile tam performans alamayacak ama 6600 tabii ki çok daha iyi bir tercih. Fakat konu içerisinde NVIDIA almayı düşündüğünü belirttiği için AMD öneren çıkmadı.

NVIDIA fanboy değilse RX 6600 alabi
650W yetecektir tabii ki. Bu arada bu videodan 3060 ve 3050 karşılaştırmasına bakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tamamdır teşekkürler.

Arkadaşın darboğaz problemi var o yüzden yüksek ekran kartı alsa bile tam performans alamayacak ama 6600 tabii ki çok daha iyi bir tercih. Fakat konu içerisinde NVIDIA almayı düşündüğünü belirttiği için AMD öneren çıkmadı.

AMD yerine NVIDIA tercih etmemin birkaç sebebi var. İlki bir ara özellikle sürücüleri falan olsun diğer şeyleri olsun çoğu zaman çoğu kişide problemler çıkartabiliyordu farklı modeller ki bazen o problemler NVIDIA tarafında bile oluyor ki o sorunları çözmüşler. 2. olarak da DLSS teknolojisi. Testlere baktığımızda neredeyse her modelde AMD ekran kartları 5-10 FPS fazla verse de (DLSS teknolojisinin yükseltiği FPS'den bağımsız olarak söylüyorum) 5-10 FPS için görüntü kalitesinden ödün vermek istemem. Bir de çok bilmiyorum her anlamda o yüzdendir belki de :D.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı