R5 3500 sisteme ekran kartı tavsiyesi

Tamamdır teşekkürler.

AMD yerine NVIDIA tercih etmemin birkaç sebebi var. İlki bir ara özellikle sürücüleri falan olsun diğer şeyleri olsun çoğu zaman çoğu kişide problemler çıkartabiliyordu farklı modeller ki bazen o problemler NVIDIA tarafında bile oluyor ki o sorunları çözmüşler. 2. olarak da DLSS teknolojisi. Testlere baktığımızda neredeyse her modelde AMD ekran kartları 5-10 FPS fazla verse de (DLSS teknolojisinin yükseltiği FPS'den bağımsız olarak söylüyorum) 5-10 FPS için görüntü kalitesinden ödün vermek istemem. Bir de çok bilmiyorum her anlamda o yüzdendir belki de :D.

Para olduktan sonra her iki markada iyi kartlar var zaten önemli olan darboğaz yaratmayacak bir sistem oluşturmak.

Arkadaşın darboğaz problemi var o yüzden yüksek ekran kartı alsa bile tam performans alamayacak ama 6600 tabii ki çok daha iyi bir tercih. Fakat konu içerisinde NVIDIA almayı düşündüğünü belirttiği için AMD öneren çıkmadı.

Yine bir Fanboy tartışması başlamasın lütfen :D. Hocam doğrudur kesinlikle ama darboğaz problemimden bağımsız olarak söylüyorum ki GTX 1650S kullanan birisi olarak RTX 3050 bile bır tık dahi ilaç gibi gelir diye düşünüyorum. Tabii o fiyatın biraz üstüne çıkarsam 3060 ya da dediğiniz modeli de almayı düşünebilirim AMD tarafında, bakacağım teşekkürler.

Para olduktan sonra her iki markada iyi kartlar var zaten önemli olan darboğaz yaratmayacak bir sistem oluşturmak.

Tabii ki de. Artık yavaş yavaş B450M anakartların da süresi geçiyor maalesef darboğaz sorunun anakart ile alakası olmadığını biliyorum ama 3060 ya da 6600X alsam bir sorun yaşar mıyım? Bilginiz var mı, bu arada zaman ayırdığınız için tekrardan teşekkürler.

Son düzenleme:
Yine bir Fanboy tartışması başlamasın lütfen :D. Hocam doğrudur kesinlikle ama darboğaz problemimden bağımsız olarak söylüyorum ki GTX 1650S kullanan birisi olarak RTX 3050 bile bır tık dahi ilaç gibi gelir diye düşünüyorum. Tabii o fiyatın biraz üstüne çıkarsam 3060 ya da dediğiniz modeli de almayı düşünebilirim AMD tarafında, bakacağım teşekkürler.

Tabii ki de. Artık yavaş yavaş B450M anakartların da süresi geçiyor maalesef darboğaz sorunun anakart ile alakası olmadığını biliyorum ama 3060 ya da 6600X alsam bir sorun yaşar mıyım? Bilginiz var mı, bu arada zaman ayırdığınız için tekrardan teşekkürler.

6600XT çok iyi bir tercih olur ama 3500 çok zayıf kalır ve tam olarak kartın performansını alamazsınız. En azından 3600 falan olması lazım. Sizin işlemcinizin en fazla götüreceği ekran kartı 6500XT ya da mevcut kullandığınız 1650 Super falan diyebilirim şahsen. Öncelikle anakart ve işlemciyi yükseltip daha sonradan ekran kartı almak sizin durumunuz için yapılacak en iyi şey olacaktır. İşlemci olarak 5600 alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı