R5 3500 Valorant'ta 83 derece

Tommy09

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarım yeni, son 3-4 hafta sorun yoktu ama dün akşam baktığımda ve bugün tekrar baktığımda oyunda 15 dk durdum, ölüm maçı girdim ve işlemci sıcaklığı 83 dereceyi gördü. Normalde 55-60 gibi gezerken bugün böyle oldu, dün de aynısını yaşadım. Sizce ortada bir sorun mu var? Varsa nedir?

İşlemci: Ryzen 5 3500.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım yeni, son 3-4 hafta sorun yoktu ama dün akşam baktığımda ve bugün tekrar baktığımda oyunda 15 dk durdum, ölüm maçı girdim ve işlemci sıcaklığı 83 dereceyi gördü. Normalde 55-60 gibi gezerken bugün böyle oldu, dün de aynısını yaşadım. Sizce ortada bir sorun mu var? Varsa nedir?

Kasanın hava akışı iyi olmayabilir stok fan yerine snowmen fan alabilirsiniz termal macunu da yenileyebilirsiniz hazır gelenler aşırı verilmli olmuyor.

Stok fan ile mi kullanıyorsunuz?

Hayır yapmadım kasa tertemiz şimdi açtım baktım 1 aylık bilgisayar termal macun sıkıntısı çeker mi 6 ayda 1 yenileyin denildiğini biliyorum pek bir bilgim yok.
Sıfır kurulum yapmayı deneyin tertemiz bir format atın bakalım sorun devam edecek mi eğer devam ediyorsa sıvı soğutma alıp takmayı tercih edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı