R5 3500 ve RTX 3060 darboğaz yapar mı?

imblessuch

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Merhaba, gerçekten kafayı yemek üzereyim. Elimde AMD Ryzen 5 3500 ve GTX 1650 var. Ekran kartını değiştirebiliyorum. Bütçemi sonuna kadar kullanabileceğim tek ekran kartı RTX 3060. Pcbuilds'ten baktığımda %0.0, cpuagent %25.6, techwafer ise %12 darboğaz değeri sunuyor. Ben gerçekten işlemcimi değiştiremem, bütçem yok. Daha doğrusu hem ekran kartı hem işlemci değiştirirsem zaten 13bin falan tutuyor onun yerine hazır sistem almak daha mantıklı. Depremden dolayı kendi paramla olmasına rağmen böyle bir şeyi onlara bu dönemde söyleyemem, kendi lüksümü düşündüğümü vs sandıramam üzülürler, deprem bölgesindeyim. Ekran kartını ise çekilişten kazandım deyip yutturabilirim başka bir şansım yok. Sizce bu işlemciyle RTX 3060 gerçekten darboğaz yapar mı? Monitörüm 1080p 165Hz 1ms.

Son düzenleyen: Moderatör:
Attığınız OC değil sanırım

Bunu düşünüyorum hocam da siz ne dersiniz? Hem 12 GB hem OC hem de RGB'si var daha ne olsun :D

Hocam o OC dediğiniz fabrika OC yani %0, 1 civarında performans arttırılıyor %0, 1 için de 1400TL fazla para verip üstüne soğutması kötü bir model almak çok mantıksız

Yeni konular

Geri
Yukarı