R5 3500 yük altında 80-90 derece

XzN

Decapat
Selamlar gaming gen trden hazır sistem aldım dün geldi ve işlemci olarak ryzen 5 3500 kullanıyorum valorantta sıcaklığına bakmak istedim ve 80-90 derece gördüm bana fazla geldi sizce bir sorun teşkil eder mi ne yapmalıyım ?

Selamlar Gaming gen TR'den hazır sistem aldım dün geldi ve işlemci olarak Ryzen 5 3500 kullanıyorum Valorant'ta sıcaklığına bakmak istedim ve 80-90 derece gördüm bana fazla geldi sizce bir sorun teşkil eder mi ne yapmalıyım?

İşlemci fanının yerine düzgün oturduğundan emin olun.
Kasa havalandırmasının düzgün olduğundan emin olun.
Ben de işlemcimde böyle bir sorunal karşılaşmıştım sebebi işlemci fanımın yerine oturmamasıymış bunlara bakın derim iyi forumlar.

Stok fanla ryzen 5 3500x kullanıyorum,4.1ghz overclock ile 48-61 derece arasında dolaşıyor.Senin kasada kesinlikle bir problem var.Kasa soğutmanı güçlendir ve termal macununu yenile.Biostan undervolt ayar ve ufak aç kapa ayarlar çek.Ben deneye deneye bu değerlere ulaştım.işlemcinin kaldırabileceği en alt çalışma gerilimi, voltunu bulmalısın.

Termal macun yenile, sistem yeni değilse macun kurumuş olabilir. İşlemci fanının düzgünce oturduğundan emin ol bir de. 4 vidayı çapraz şekilde artık dönmeyene kadar sık, bazen tam oturmayınca bu tip sorunlar oluyor, değerler normal değil yani stok fan da olsa o dereceye çıkmaz diye düşünüyorum laptop değil sonuçta bu. Sistemi yeni almışsın o kısmı yeni okudum kusura bakma, fan tam oturmamış olabilir biraz bilgin varsa işlemci fanının kontrol et derim bir de MSI Afterburner ile de dereceyi kontrol et belki değer doğru yazmıyor olabilir baktığın uygulamada.

Geri
Yukarı