R5 3500 yük altında 80-90 derece

Termal macun yenile, sistem yeni değilse macun kurumuş olabilir. İşlemci fanının düzgünce oturduğundan emin ol bir de. 4 vidayı çapraz şekilde artık dönmeyene kadar sık, bazen tam oturmayınca bu tip sorunlar oluyor, değerler normal değil yani stok fan da olsa o dereceye çıkmaz diye düşünüyorum laptop değil sonuçta bu. Sistemi yeni almışsın o kısmı yeni okudum kusura bakma, fan tam oturmamış olabilir biraz bilgin varsa işlemci fanının kontrol et derim bir de MSI Afterburner ile de dereceyi kontrol et belki değer doğru yazmıyor olabilir baktığın uygulamada.
valorant girdim msi afterburnerda 80-88 derece arası dolaşıyor işlemci sıcaklığı.
valorant girdim msi afterburnerda 80-88 derece arası dolaşıyor işlemci sıcaklığı.
csgo 80-95 arası derece.
%80-90 kullanıldığı da olabilir, emin misiniz?
BIOS'tan cbp ayarını disable edin.

BIOS'tan şöyle bir fotoğraf çektim işlemci 3600 MHz'de çalışıyor maksimum MHz 3600 garip geldi ve gördüğünüz gibi BIOS'ta bile 77 derece. Acaba BIOS'tan default ayarlara dönsem düzelir mi?

csgo 80-95 arası derece.

BIOS'tan şöyle bir fotoğraf çektim işlemci 3600 MHz'de çalışıyor maksimum MHz 3600 garip geldi ve gördüğünüz gibi BIOS'ta bile 77 derece. Acaba BIOS'tan default ayarlara dönsem düzelir mi?
76 dereceymiş sonradan farkettim.

csgo 80-95 arası derece.

76 dereceymiş sonradan farkettim.
BIOS'tan CBP ayarını disable yaptım şuan valorantta 60-70 derece eskiden 80-90 dı düştü derece.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    90,4 KB · Görüntüleme: 18
  • 2.jpg
    2.jpg
    169,6 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Geri
Yukarı