R5 3500U-RX 540X Laptopta FPS Düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

demirfurkanW

Centipat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
Radeon 540X
İşlemci
Ryzen 5 3500U
Merhaba, ben bazı oyunları oynarken oyunu açıkken kapatıyorum sonra yine oyunu açınca 1.30 dakikalık FPS düşmesi oluyor ve her 20 saniyede drop yiyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20220714_153702.jpg
    IMG_20220714_153702.jpg
    106,2 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben bazı oyunları oynarken oyunu açıkken kapatıyorum sonra yine oyunu açınca 1.30 dakikalık FPS düşmesi oluyor ve her 20 saniyede drop yiyorum.

Merhaba ilk öncellikle CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp bu kodu girin powercfg -duplicatescheme E9A42B02-D5DF-448D-AA00-03F14749EB61
Ardından Denetim Masası'na tıklayın ve güç seçeneklerine gelin nihai performansa tıklayıp plan ayalarını değiştir deyin ardından işlemci güç yönetimine tıklayın ve en düşük işelmci durumunu %99 yapın sistem soğutma ilkesini etkin olarak değiştirin en yüskek işlemci durumunu %100 yapın eğer işelmci çekirdek park etme aşırı kullanma seçeneği varsa %99 yapın
Bu link üzerinden ekran kartınızın en güncel sürümünü indirin ve kurun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu ayarların aynısını yaparsanız FPS'iniz artacaktır
Ek olarak bu uygullamayı indirin
Ve verdiğim resimdeki ayarı yapın benim RAM'im 8 GB RAM'e göre sayılar değişiyor daha yüksek veya daha az ise yazın gerekli sayıları söylerim
Ve benim de kullandığım FPS'ime 2-30 FPS fayda eden bir uygulama var
Bu forumda denilenlerin aynısı yapın sadece Ultimate Low yerine patato Low yaparsanız daha fazla FPS alırsınız sorman gerek bir şey varsa ayrıyeten sorabilirsin yardımcı olabilddiysem ne mutlu teşekkür ederim

Dosya Ekleri

• islc.png
    islc.png
    21,2 KB · Görüntüleme: 11

Geri
Yukarı