R5 3500X GTX 1660S sistem Valorant FPS düşmesi

Leawon

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam Valorant oyununda acayip ve anlamadığım bir şekilde FPS düşmesi oluyor. Grafikleri yükseltince daha fazla düşürünce daha az FPS ve 144 altına düşüncede monitörün bir anlamı kalmıyor. Bu da oldukça sinir bozucu bir olaya dönüşebiliyor.
Ekran kartı ve işlemci.
R5 3500X.
GTX 1660S.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam Valorant oyununda acayip ve anlamadığım bir şekilde FPS düşmesi oluyor. Grafikleri yükseltince daha fazla düşürünce daha az FPS ve 144 altına düşüncede monitörün bir anlamı kalmıyor. Bu da oldukça sinir bozucu bir olaya dönüşebiliyor.
Ekran kartı ve işlemci.
R5 3500X.
GTX 1660S.
RTX 2060 S R5 3600 X kullanıyorum aynı sorunla bende karşılaşıyorum hatta ve hatta FPS dropları bile yiyorum. Sorunun oyundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum umarım yeni gelecek güncellemeyle bu sorunun üstesinden gelirler.

Haziran ayında büyük bir optimizasyon güncellemesi gelecek söylentisi vardı. 2060 S ve 5600X ile ben de anlık 100 FPS düşüşleri yaşıyorum. 400 FPS'ten 300 veya 280'lara kadar saliselikte olsa düşüşleri gördüm. Birkaç ay önce hatta 400-350 FPS alırken, bir güncelleme ile en fazla 120-130 FPS alabiliyordum :D Bunu yaşayan büyük yayıncılar da oldu hatta. Ben o dönem sorunu Windows 10 2004 sürümüne temiz kurulum yaparak çözmüştüm ve 400 FPS'lere dönmüştüm. Bunu yapmadan önce ekran kartının birden çok sürümüne düştüm, sistemi formatladım ama en son çare Windows sürümünü değiştirip temiz kurulum yapmak olmuştu. Kısacası oyunun optimizasyonu halen çok sorunlu. Bu ay söylentiler gerçek ise umarım ciddi bir çalışma gelir.

++ Ek olarak oyunu yüksek grafikte oynamanız çok bir etken değil FPS için. Grafik ayarlarının altında yer alan; Netlik, Bloom, Bozulma vb. gibi 5-6 seçeneği kapalı kullanmanız. Çünkü dilerseniz tek tek test edin poligonda karşınıza botları alıp, her bir ayarın açılması 25-35 FPS düşürüyor o esnada. Benim sistemimde en azından o değerlerde etki ediyor. Akıcı oyunda da etkisi var, ölüm savaşı girerek test edebilirsiniz. Onun dışında çok yapabileceğiniz bir şey yok maalesef, her güncelleme de başka sistemlerde yine başka sorunlar çıkartmaya devam ediyor Valorant.

Son düzenleme:
Ekran kartı ve işlemci.
R5 3500X.
GTX 1660S.
Rx570, 3700X ile 150 200 arası FPS alıyorum, en yüksek ayarda. Takılma ve ya FPS drop yaşamıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşine yararsa şu video veya buna benzer videolara bakmanı isterim.

RTX 2070s ve Ryzen 5 3600X ile normalde en kötü 200-320 arası alırken şu an 130-300 arası bir FPS alıyorum bende de bayağı bayağı FPS düşüşleri var. Oyundan kaynaklı yüksek ihtimal yoksa bilgisayar daha yeni sayılır hemen kasacak değil ya. 😂

R5 3500 ve RX5500XT 8GB ile 110-200 arası FPS alıyorum. Önceden 200'in altına inmezdi. Oyunda çok büyük sorunlar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı