XylZeA

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3500X/Gigabyte GTX 1660 OC 6G/Corsair Vengeance LPX 16GB (2x 8GB)/Gigabyte B450M S2H
RAM
Vengeance LPX 2x8GB 3000MHZ
Ekran kartı
Gigabyte GTX 1660 OC 6G
Anakart
B450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 3500X
Soğutucu: AMD Wraith Stealth.
Güç kaynağı: Corsair 650W.
Kasa: Corsair Spec Delta RGB mid Tower.

İşlemcimden daha yüksek performans almak için hız aşırtma işlemi yapmak istiyorum fakat ne kadar voltaj ne kadar frekans vermem gerektiğiyle ilgili pek bir bilgim yok.
Bundan 1 ay önce Ryzen Master programı aracılığıyla Auto OC özelliği ile 4,2 GHz'e kadar çıkartmıştım yardımlarınızı bekliyorum.

OC yapmadan önce AMD Wraith Stealth yerine yeni bir soğutucu nalmanızı öneririm. 3000 serisi oldukça ısınan bir seri.

OC yapmadan önce AMD Wraith Stealth yerine yeni bir soğutucu nalmanızı öneririm. 3000 serisi oldukça ısınan bir seri.

Hocam stok soğutucuyla da olsa overclock yapamaz mıyız ya da önerdiğiniz bir soğutucu modeli var mı?

Hocam stok soğutucuyla da olsa overclock yapamaz mıyız ya da önerdiğiniz bir soğutucu modeli var mı?

Hocam stok soğutucu ile yapsanız dahi yüksek sıcaklıklara maruz kalırsınız. Voltajı az verirseniz belki kurtarır. Soğutucu olarak Snowman X6 öneririm.

Hocam stok soğutucu ile yapsanız dahi yüksek sıcaklıklara maruz kalırsınız. Voltajı az verirseniz belki kurtarır. Soğutucu olarak Snowman X6 öneririm.

Tamamdır teşekkürler hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı