R5 3500X - RTX 2060 sistem mavi ekran veriyor

ckuscu058

Decapat
Daha fazla  
Öncelik merhaba. Uzun bir süredir mavi ekran hatası alıyorum minidump işlerinden anlamadığım için bir tek hatanın kodunu bulabildim ntkrnlmp.exe bu soruna ne yol açar. Bilgisayarı alalı çok olmadı çözmek için 5 ay önce SSD değiştirdim fakat sorun devam ediyor.
Sistem özellikleri;
AMD Ryzen 5 3500X.
MSI B450M-A Pro Max.
Corsair 8x2 3000MHz.
Gigabyte RTX 2060.
Kioxia 240GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hızlı başlatmayı kapattım Denetim Masası güç ayalarındandı galiba umarım doğru yapmışımdır şu an Memtest aşamasındayım BIOS sürümüm güncel galiba mavi ekran verirken Discord ekranındaydım ve ekleme yapmak istiyorum ben Windows kurarken bile mavi ekran yedim yani bilgisayara isim verirken bile mavi ekran yedim.
Evet güç ayarlarındadır. Sorun donanımsal gibi geliyor bana, İşlemci kaynaklı olabilir, farklı bir işlemci takıp deneme imkanınız varsa iyi olur, bu arada işlemciye hız aşırtma yaptıysanız geri almayı deneyin.

Evet güç ayarlarındadır. Sorun donanımsal gibi geliyor bana, işlemci kaynaklı olabilir, farklı bir işlemci takıp deneme imkanınız varsa iyi olur, bu arada işlemciye hız aşırtma yaptıysanız geri almayı deneyin.

Başka işlemcim yok maalesef hız aşırtma yok normal 3.60 da kullanıyorum RAM testleri temiz çıkarsa sorun işlemcidemi.

Son düzenleme:
doğru attım umarım
1652550701649.png
1652550712209.png

Yeni konular

Geri
Yukarı