R5 3500X RX 5600XT sistem Valorant düşük performans

Clskntuna

Decapat
Selamlar,
1-1,5 yıl önce şu an kullandığım bilgisayarı almıştım ve içine belli başlı oyunları da indirmiştim. Bu oyunlardan biri de Valoranttı.

İlk zamanlarda Valorant'ta FPS'im 250'nin altına düşmezken şimdilerde 100'ün üstüne çıkmaz oldu. Normalde FPS'i takmam fakat deli gibi drop yemeye de başladım ve oyun oynanmaz hale geldi. Sistemim Valorant'ı kaldıracak seviyede fakat nedense bir türlü sabit ve yeterli FPS alamıyorum.

Sistemim;
  • Anakart: B450M - K
  • Ekran Kartı: RX5600XT Evo
  • İşlemci: Ryzen 5 3500X
  • RAM: 16GB

*Ayrıca Windows etkinleştirilmemiş durumda, bir etkisi var mı bilmem ama yine de söyleyim dedim.
Ekran görüntüsü 2021-07-09 121957.png
Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar,
1-1, 5 yıl önce şu an kullandığım bilgisayarı almıştım ve içine belli başlı oyunları da indirmiştim. Bu oyunlardan biri de valoranttı.

İlk zamanlarda Valorant'ta FPS'im 250'nin altına düşmezken şimdilerde 100'ün üstüne çıkmaz oldu. Normalde FPS'i takmam fakat deli gibi drop yemeye de başladım ve oyun oynanmaz hale geldi. Sistemim Valorant'ı kaldıracak seviyede fakat nedense bir türlü sabit ve yeterli FPS alamıyorum.

Sistemim;
  • Anakart: B450M - k
  • Ekran kartı: RX 5600XT EVO.
  • İşlemci: Ryzen 5 3500X.
  • RAM: 16 GB.

*Ayrıca Windows etkinleştirilmemiş durumda, bir etkisi var mı bilmem ama yine de söyleyim dedim.
Eki Görüntüle 1101424Eki Görüntüle 1101423

Bende 1280x720P yüksek ayarlarda 70 100 alırken güncellemeden sonra düşük ayarlarda 30 40a kadar düşüyor oyunla alakalı diğerki yamada düzeltirler diye umuyorum.

Selamlar,
1-1, 5 yıl önce şu an kullandığım bilgisayarı almıştım ve içine belli başlı oyunları da indirmiştim. Bu oyunlardan biri de valoranttı.

Sistemim;
  • Anakart: B450M - k
  • Ekran kartı: RX 5600XT EVO.
  • İşlemci: Ryzen 5 3500X.
  • RAM: 16 GB.

Eki Görüntüle 1101424Eki Görüntüle 1101423

Görünüşe göre ekran kartınızı yoran bir durum var son zamanlarda şüpheli bir uygulama indirdiniz mi?

Geri
Yukarı