R5 3500X - RX 6600 sistem oyun oynarken kitleniyor

Batuhann Aslann

Decapat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance RGB pro cl15 3000mhz 2x8 16 GB
SSD veya HDD modeli
SSD: XPG S20G 500GB HDD: SAMSUNG 502HJ 500GB
Ekran kartı
Asus Dual RX6600
Anakart
Asus Prime B550 Plus- ATX
İşlemci
Ryzen 5 3500x
Arkadaşlar herkese merhaba. Bilgisayarımda 1 haftadır can sıkıcı bir sorun var nedenini çözemiyorum. Sorun oyun oynarken sistem bir anda kilitleniyor arka planda ses gelmeye devam ediyor ama hiçbir şekilde müdahale edemiyorum güç süğmwsine basılo tutup yeniden başlatmam gerekiyor hata yaşadığım oyunlar Mount Blade 2 Bannerlord ve CS:GO bazen 10 dakika içerisinde bazen 1 saat içerisinde bu sorun oluyor ve nedense Mount Blade'de hep harita modunda gezerken ya da ticaret yaparken oluyor CS:GO'da ise menülerde oluyor. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. Forumda aynı sorunları yaşayan arkasaşlar olmuş ama çözüm bulamadım eğer çözüm bulursam yazacağım.

Denediğim bazı çözümler: Driver Booster ile sistem güncellesim Windows 11 en güncel sürüm AIDA64 ile 30 dakika boyunca RAM+GPU+CPU aynı anda yük bindirdim en ufak sorun olmadı. Hard Disk Sentinel ile diskleri kontrol ettim sorun bulamadı. Furmark ile 30 dakika ekran kartı testinde sorun çıkmadı.

aynı sorunu bende lol oynarken yaşıyorum. Herhangi bir oyunda saatlerce ultra ayarlarda oynuyorum ama lolü açında belirli bir süre sonra bilgisayar bahsettiğiniz gibi kilitleniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı