Çözüldü R5 3500X sistem mavi ekran hataları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

taylorx

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, geçen hafta mavi ekran hatalarıyla ilgili bir konu açmıştım çözüldüğünü sanıyordum ama tekrar başladı, mavi ekran hatalarını bilgisayarda tarayıcı kullanırken ya da normal şekilde gezinirken alıyorum oyun oynarken hiçbir şekilde mavi ekran almıyorum.
Sistem özellikleri:
R5 3500X
Gigabyte B450M S2H
XPG 8gbx2 3000MHz D30 RAM
Kingston 128 GB SSD
Sapphire R9 270X
Raidmax 630W PSU

Minidump

Çözüm
CBP'yi kapat, CMD'yi yönetici olarak başlatıp chkdsk /f /r komutunu gir.
Win Update güncellemelerini yap, fareyi başka slota tak.

Chipseti güncelle.

BIOS'u güncelle.

Bu rehberi uygula.
Merhaba,
Yaşadığın sorunu aynı anakartta ve işlemcide yaşadım. Anakarttandır diye teknik servise verdim sorunsuz çıktı. MSI B550 Mortar anakart aldım gene aynı şekilde sıkıntı çıkardı. Arkadaşın MSI B450A-PRO anakartıyla denedim gene aynı sonuç.

Arkadaşın 3600 işlemcisi bütün anakartlarla çalıştı bu arada 👍.

Benim yaşadığım sorunu biraz daha detaylı anlatacak olursam, ilk başta senin dediğin gibi arada mavi ekran veriyordu. Bunlar iyice sıklaştı ve alet hiç açılmaz oldu. Post etmesi için Power cycle yapmak gerekiyordu bütün anakartlarda ve sadece ilk denemede post ediyordu. İlk posttan sonra Windows login ekranı geliyor sonrasında direk IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL to ya da CRITICAL_PROCESS_DIED hatası alıyordum. Bundan sonra sistem döngüye giriyor ve de ekrana hiçbir şey gelmiyor.

3 Farklı Windows yüklemesi denedimve de bundan öteye geçemedim. Bütün denemelerimde HDMI çıkışı ekran kartına takılıydı ve benim R7 370 ve arkadaşın RX 5500 XT modelleriyle testleri yaptım.

En sonunda işlemciyi servise yolladım. Sonuç ne olacak bekliyorum. İnternette bu işlemciyle sorun yaşayan birkaç insanla daha karşılaştım, ama bir sonuç yazmamışlar.

Dünden beri hala bir mavi ekranla karşılaşmadım, yardımlarınız için teşekkürler eğer bugün de mavi ekranla karşılaşmazsam konuyu çözüldü olarak işaretlerim iyi günler.
Merhaba,
Yaşadığın sorunu aynı anakartta ve işlemcide yaşadım. Anakarttandır diye teknik servise verdim sorunsuz çıktı. MSI B550 Mortar anakart aldım gene aynı şekilde sıkıntı çıkardı. Arkadaşın MSI B450A-PRO anakartıyla denedim gene aynı sonuç.

Arkadaşın 3600 işlemcisi bütün anakartlarla çalıştı bu arada 👍.

Benim yaşadığım sorunu biraz daha detaylı anlatacak olursam, ilk başta senin dediğin gibi arada mavi ekran veriyordu. Bunlar iyice sıklaştı ve alet hiç açılmaz oldu. Post etmesi için Power cycle yapmak gerekiyordu bütün anakartlarda ve sadece ilk denemede post ediyordu. İlk posttan sonra Windows login ekranı geliyor sonrasında direk IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL to ya da CRITICAL_PROCESS_DIED hatası alıyordum. Bundan sonra sistem döngüye giriyor ve de ekrana hiçbir şey gelmiyor.

3 Farklı Windows yüklemesi denedimve de bundan öteye geçemedim. Bütün denemelerimde HDMI çıkışı ekran kartına takılıydı ve benim R7 370 ve arkadaşın RX 5500 XT modelleriyle testleri yaptım.

En sonunda işlemciyi servise yolladım. Sonuç ne olacak bekliyorum. İnternette bu işlemciyle sorun yaşayan birkaç insanla daha karşılaştım, ama bir sonuç yazmamışlar.
Sorunun her zaman sürücülerle ilgili olduğunu düşünmüştüm bir zaman sonra işlemciden şüphelenmiştim ama saçma gelmişti umarım sorunun çözülür dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı