R5 3500X sistemde donma ve oyundan atma

İşletim sistemi
Windows 10

Mulgorel

Yoctopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Bilgisayarımda optimize olmayan oyunlarda donma veya oyundan atma sorunu yaşıyordum. Bu sorunu her yaşadığımdaysa Görev Yöneticisi'nin işlemler kısmından baktığımda CPU'yu %100 çalışır halde görüyordum. İşlemciden kaynaklı olduğunu düşündüğümden (işlemcim i5 6402p) yeni işlemci almaya karar verdim. Ve Ryzen 5 3500X aldım. Tabi Intel'den AMD'ye geçtiğim için; anakart ve RAM'de aldım. Ancak yeni parçalara rağmen oyunlarda donma ve atma devam ediyor.

Konuyu uzattım kusura bakmayın. Sorunumun özü oyunlarda donma yaşıyorum ve bazı oyunlarda bu donmadan sonra oyundan atıyor. Hata vermiyor sanki çıkmışım gibi oyundan atıyor. Ve bunu oyuna girdikten birkaç dakika sonra yapıyor. Tabi her oyunda da atmıyor örneğin; New World'de donuyor arkadan oyun sesleri donmadan devam ediyor ancak donma geçmiyor Görev Yöneticisi'nden kapamam gerekiyor. Önceki sistemimde bir süre oynayabiliyordum New World özelinde. Ancak bu parçalarla birlikte oyun açıldıktan bir iki dakika sonra donma sorununu yaşıyorum.

Yeni aldığım parçalarla birlikte sistemim şu şekilde:
İşlemci: Ryzen 5 3500X
Anakart: ASUS TUF Gaming B450 Plus 2
RAM: (2) G.Skill 8 GB Ripjaws V 3200MHz CL16 DDR4
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 3 GB
Güç kaynağı: Everest titan kasanın içerisinde bulunan 80 Plus Bronze 750W

Tüm driverlar güncel ve BIOS Update'sini yaptım. RAM hızlarını da ayarladım ancak sorunu çözemedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Evet eski sistemde de bu monitörü kullanıyordum. Ama monitörden kaynaklandığını sanmıyorum. Her oyunda olmuyor bu atma ve donma problemi. Daha çok yeni çıkan oyunlar veya optimizesi kötü olan oyunlarda oluyor.

Sana göre monitörler gelen kabloyu mu kullanıyorsun. ? Ve zaten her oyunda olmaz 1000 tane oyun oynarsın birşey olmaz bir tanesinde sıkıntı çıkar.

Ekran kartının 2.0 hdm destekliyor , New Word yeni bir oyun yeni teknolojiler kullanıyor, ekran karşındaki veriyi tam taşıyamıyordur , ve sana hayret ettim nvidia da hdm kablo kullanıyorsun sağa sola donusler de goruntu çok bozuluyor dur , ama şimdi sana sorsak hayır dersin ( lg ng880 , busohe 1.4 dp kablo ile görmen lazım ) .

Ekran kartının 2.0 hdm destekliyor , New Word yeni bir oyun yeni teknolojiler kullanıyor, ekran karşındaki veriyi tam taşıyamıyordur , ve sana hayret ettim nvidia da hdm kablo kullanıyorsun sağa sola donusler de goruntu çok bozuluyor dur , ama şimdi sana sorsak hayır dersin ( lg ng880 , busohe 1.4 dp kablo ile görmen lazım ) .
Açıkçası farklarını görmediğimden dediğin gibi bana sorun teşkil ede bir durum yok. Farkı görürsem ancak o zaman anlarım. Kablo önerisi için teşekkür ederim bakacağım önerinize. Ve denedim farklı monitör ve kablolar ile ama sonuç değişmedi.

O monitör hdm 1.4 değil mi ? Ekran kartı 2.0 bu na göre monitör e göre değil de ekran kartına göre 2.0 atın kaplama hdm yada ona benzer eşdeğer de bir hdm lazım .

Yeni konular

Geri
Yukarı