R5 3500X sistemde görüntü gelmiyor

• Konuyu başlatan YAGGA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 958

YAGGA

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, sistemi yeni topladım. Tek eksigim şu an ekran karti. Oda 1-2 aya tamamlanır. PC montajladim fakat sistem çalıştığı halde ekrana görüntü vermiyor.

Bilesenler;

MSI B450 Tomahawk Max.
Ryzen 5 3500X.
Viper Patriot 2x8 RAM 3200 MHz.
İdareten bulduğum R9 280A ekran karti.

Denediklerim;

BIOS flashback.
RAM slotlari değişimi ya da tek RAM olarak acma.
Başka bir monitörde denedim.
VGA ve HDMI ayri denedim.
Onboard denedim.

Pc açılırken hardisk ledi hareketli mi konrol edin hardisk ışığı ilk tepkiden sonra hareket etmiyorsa sistemde bir parça açılmasını engelliyor olası çözümler bios 3 nesil için uygun olmayabilir , bios sıfırlamayı dene , farklı bir ekran kartı ile deneyin , eğer elinizdeki kartın sağlam olduğuna eminseniz sıfır pc de akla ilk gelen bios'un sürümünün 2 nesil ryzenler ile uyumlu olması

Pc açılırken hardisk ledi hareketli mi konrol edin hardisk ışığı ilk tepkiden sonra hareket etmiyorsa sistemde bir parça açılmasını engelliyor olası çözümler bios 3 nesil için uygun olmayabilir , bios sıfırlamayı dene , farklı bir ekran kartı ile deneyin , eğer elinizdeki kartın sağlam olduğuna eminseniz sıfır pc de akla ilk gelen bios'un sürümünün 2 nesil ryzenler ile uyumlu olması
Bios güncellemesi yaptım. Sistemi kasaya montajlamadim henüz parçalarını test etmek istediğim için uzay kasa misali açıkta şuan. Hdd yok sistemde. M2 ssd takılı. Ez debug ledleri yanmıyor. Bir hata göstermiyor.

Bios güncellemesi yaptım. Sistemi kasaya montajlamadim henüz parçalarını test etmek istediğim için uzay kasa misali açıkta şuan. Hdd yok sistemde. M2 ssd takılı. Ez debug ledleri yanmıyor. Bir hata göstermiyor.
Ekran kartı ile ilgili bir şey dememişsin çalışır olduğundan emin misin? Ekran kartının fanları dönse bile kendisi bozuk olabiliyor ben daha önce yaşamıştım farklı bi ekran kartı ile denemeni öneririm. Yepyeni bile olsa az önce ddr3 lga 1556 eski kasama anakart aldım bozuk geldi hatta işlemci soketinin pinlerinden birkaçı yamuktur ve bulduğum ekran kartı demişsin sorunun o olduğunu düşünüyorum İnşallah en yakın zamanda çözersin

Yeni konular

Geri
Yukarı