Çözüldü R5 3500X sistemde HDD'deki Bannerlord takılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

die

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, oyunun sistem gereksinimlerini iyice araştırıp almak istedim. Her ne kadar optimizasyon sorunu diye konular açılsa da 1050 Ti ile hiç drop yemeden oynayan birçok insan vardı. Benimle aynı sorunu @emirhan4141 kardeşimde yaşamış. Ne zaman savaşa girsem, savaştan çıksam, bir şehre veya köye girsem, o köyden çıksam, bir arenaya; turnuvaya girsem veya çıkacak olsam yükleme ekranlarında veya butonlara bastıktan sonra en aşağı 20 saniye bekletiyor oyun. Mesela haydutlara saldırdığımda haydutları sağa çekiyorum, bitti butonuna basıyorum 10 saniye bekle. Oyunun resmi forumunda ses kanal kalitesini 128'e düşürün vs. diyenler olmuş. Grafiklerle alakası olmadığı için hiç düşürmeyi denemedim ki zaten orta ayarlarda ve V-Sync açık durumda. Sistemim Ryzen 5 3500X, CL19 3000MHz 16 GB DDR4 RAM, R9 Fury, Kingston 3D Ultra ama oyun Samsung 320GB HDD'ye kurulu 7200RPM'lik. Şu anda oyunu SSD'deki kütüphaneye taşıyorum. Fakat bu kadar bekletmenin HDD kaynaklı olduğunu düşünmüyorum o kadar köy geziyorum, haritada geziyorum FPS veya benzeri bir donma sorunu yokken yukarıda bahsettiklerime ek olarak bir şey satın alırken, satarken bu lanet olası bekletme olayı yüzünden eğer oyun bekletmese 10 dakikada yapacağım şeyleri belki de 30 dakikada yapıyorum. Var mı önerileriniz? Bundan önce Warband oynamamıştım(belki 3-4 saat oynamışımdır), bu oyun iyi sardı bekletmesine rağmen. Warband'ta oynasam o da güzel mi?
Not: Oyunu SSD'ye taşıyıp ses kanalını 128'e düşürünce bekleme olayı kalmadı. Mükemmel oldu. :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı