R5 3500X sistemde mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 10

xSchwarz

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
G.Skill 2x8GB 3000MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Crucial 240 GB
Ekran kartı
NVIDIA XS Ventus OC GTX 1650
Anakart
A320M-K
İşlemci
AMD Ryzen 5 3500X
Öncelikle hayırlı hafta sonları.
2 gün önce PC'yi formatladım, 1-2 gün içinde toplamda 4 kere mavi hata verdi. Nedenini bilmiyorum.
Minidump dosyalarını paylaşıyorum. Yardımcı olabilecek varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

O Firmware nasıl yükleyeceğim updatesten mi girip tıklayacağım o yazıya? Data bulunmuyor lakin hdd de smart girince değerleri çıkıyor Updates'e girince yazdığı yazı bu

Drive detail is not available​

Drive Drive0 details cannot be retrieved at this time.
Reason: Command aborted by the drive
Diskinizin garantisi varsa gönderin. Aynı diski kullanıyoruz, bende böyle bir sorun yok.
Firmware Error olduğunu, SMART verilerine ulaşamadığınızı, mavi ekranlar aldığınızı söyleyin.

Diskinizin garantisi varsa gönderin. Aynı diski kullanıyoruz, bende böyle bir sorun yok.
Firmware error olduğunu, Smart verilerine ulaşamadığınızı, mavi ekranlar aldığınızı söyleyin.

Teşekkkür ederim ilginiz alakanız için çok sağ olun garantisi devam ediyor gidip aldığım bayiye söyleyeceğim. Daha 7-8 ay oldu ilk aldıgımdada olmustu gidip soyledim sürücüleri güncelle olmaz dedi.

Teşekkkür ederim ilginiz alakanız için çok sağ olun garantisi devam ediyor gidip aldığım bayiye söyleyeceğim. Daha 7-8 ay oldu ilk aldıgımdada olmustu gidip soyledim sürücüleri güncelle olmaz dedi.
SSD'lerin sürücüsü mü varmış :D ? Firmware'dır o, o da zaten hata vermiş.

SSD'lerin sürücüsü mü varmış :D? Firmware'dır O, o da zaten hata vermiş.

Aldığım ilk başlardada 2.3 defa mavi ekran hatası vermişti söyledim kendisi dizdi bu PC'yi yok bir hata olmaz filan dedi satana kadar anca.
Aldığım ilk başlardada 2.3 defa mavi ekran hatası vermişti söyledim kendisi dizdi bu PC'yi yok bir hata olmaz filan dedi satana kadar anc
Buda diger uygulamadan

Dosya Ekleri

• resim_2022-02-18_043401.png
    resim_2022-02-18_043401.png
    817,1 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Aldığım ilk başlardada 2.3 defa mavi ekran hatası vermişti söyledim kendisi dizdi bu PC'yi yok bir hata olmaz filan dedi satana kadar anca.

Buda diger uygulamadan
Dostum şöyle diyim, SSD üreticisinin kendi programından -varsa- bakmak daha doğru olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı