R5 3500X sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Egecem

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikler merhabalar 1 ay önce.
AMD Ryzen 5 3500X işlemci.
MSI GTX 1660S XS OC ekran kartı.
Forza 8x2 RAM.
Gigabyte B450M S2H anakart.
M.2 SSD 512 GB.
650W 80Plus güç kaynağı.
Özelliklerine sahip bir bilgisayar aldım ve eve gidip kurduğumda bilgisayarı genelde internete bağladığım zaman donup kapanma veya mavi ekran veri kapanmalar yaşadım.
RAM ekran kartı ve güç kaynağını tek tek değiştirip denedim aynı sorun devam etti.
Sonrasında farklı bir bilgisayardan Windows 10 kurup taktığım HDD(SSD ile de denedim)ile dendiğim zaman herhangi bir bir sıkıntı olmadığını fark ettim taa ki 1hafta kadar CS:GO oynayıp sorunu yaşayana kadar.
Oyun sırasında değil fakat lobide beklerken veya oyundan lobiye döndüğümde yapmaya başladı.
Ayrıca birçok kez yeniden indirip denediğim Windows 10 kurulumları da işe yaramadı. Minidump dosyalarımı kopyaladım.
http://www.mediafire.com/file/0uu87zkx3p6lbce/mavi_ekran_sorunum_.rar/file buradan indirebilirsiniz.
Yardımcı olursanız sevinirim donanımsal olarak bir sıkıntı olduğunu ve hangi parçada olduğunu bilse temin edeceğim fakat bir sonuca varamadım.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum merhaba. Dosyalarını inceledim. Bilgisayarındaki RAM belleklerde sanki bir sorun var gibi. "pool corruption" yazısı bunu işaret etmekte. SCSI sisteminde de bir hata oluşmuş. HDD üzerinde bir sorun olabileceğine işaret ediyor olabilir.

MemTest86 ile RAM belleklerini HD Tune ile de HDD ve SSD (varsa) taramanı istiyorum.
Güncel değilse BIOS sürümünü güncelleyelim.

BIOS sürümünü güncelle.

Driver Booster kullanıyor musun?

Ethernet adaptörü kullanıyorsan donanım kimliğini paylaş. Sürücüsünü güncellemek için.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

USB portuna sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın. Klavye ve farenin USB çıkışlarını tak çıkart yap.

Samsung telefonunu bilgisayara bağlama.

MSI ile ilgili yazılımları kaldır. MSI AfterBurner, Dragon Center tarzı yazılımları kaldırın.

Ekran kartı sürücünü güncelliğini kontrol et. Güncel değil ise güncelle. Güncellemeyi biliyor musun?

Memtest86 testi yap. Sonuçlarını paylaş.

Dostum merhaba. Dosyalarını inceledim. Bilgisayarındaki RAM belleklerde sanki bir sorun var gibi. "pool corruption" yazısı bunu işaret etmekte. Scsı sisteminde de bir hata oluşmuş. HDD üzerinde bir sorun olabileceğine işaret ediyor olabilir.

Memtest86 ile RAM belleklerini HD Tune ile de HDD ve SSD (varsa) taramanı istiyorum.
Güncel değilse BIOS sürümünü güncelleyelim.

Merhaba RAM'ları başka PC'de çalışan RAM'lar ile denedim fakat bir sonuca varamadım sadece HDD'de değil aynı sorunu SSD ile de yapıyor SSD ile çalıştırıp minidump dosyalarımı almaya çalışacağım.
BIOS sürümünü güncelle.

Driver Booster kullanıyor musun?

Ethernet adaptörü kullanıyorsan donanım kimliğini paylaş. Sürücüsünü güncellemek için.

"Sfc /scannow" rehberini uygula.

USB portuna sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın. Klavye ve farenin USB çıkışlarını tak çıkart yap.

Samsung telefonunu bilgisayara bağlama.

MSI ile ilgili yazılımları kaldır. MSI Afterburner, Dragon Center tarzı yazılımları kaldırın.

Ekran kartı sürücünü güncelliğini kontrol et. Güncel değil ise güncelle. Güncellemeyi biliyor musun?

Memtest86 testi yap. Sonuçlarını paylaş.

Merhaba BIOS sürümüm güncel bilgisayrı internete bağladığımda kapandığı için ekran kartı sürücüsünü malasef indiremedim msin hiçbir uygulaması kuruku değil Ethernet adaptörü kullanmıyorum Driver Booster nedir tam olarak bilmiyorum sfc /scannow rehberine göz atacağımm.

Ağ sürücüsü ile ilgili birkaç hata kodu görmüştüm. Ağ sürücüsünü güncellemeye çalışacağız.

BIOS sürümün F52 idi. Yeni sürüm F60f var.

Buradan Windows 10 olanı indireceksin
1613207182248.png

İnternete bağlanınca mavi ekran mı veriyor? Peki nasıl bilgisayardan yazabiliyorsun?

Bu minidumplar bu geceden galiba.

Yonga seti sürücünü güncelle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu internet bağlanma sorununu çözmemiz lazım.

Merhaba Ethernet driverını kurduktan sonra 1 kere mavi ekran yedim yonga setlerinin driverlarını yükledikten sonra daha mavi ekra yemedim şu an ekran kartının driverını indiriyorum sanırım çözüldü devam ederse bilgilendireceğim bu arada internete bağlanınca da kapanmıyor(çok teşekkür ederim yaklaşık 2 aydır servisinden bilgisayarcılara kadar gittim kimse bir sonuca varamadı tekrardan teşekkür ederim tekrar mavi ekran yersem yazacağım )
Merhaba Ethernet driverını kurduktan sonra 1 kere mavi ekran yedim yonga setlerinin driverlarını yükledikten sonra daha mavi ekra yemedim şu an ekran kartının driverını indiriyorum sanırım çözüldü devam ederse bilgilendireceğim bu arada internete bağlanınca da kapanmıyor(çok teşekkür ederim yaklaşık 2 aydır servisinden bilgisayarcılara kadar gittim kimse bir sonuca varamadı tekrardan teşekkür ederim tekrar mavi ekran yersem yazacağım )

Çok geçmeden yine buradayım.
Ekran kartının driverını yüklerken tekrardan bir mavi ekran verdi ve açıldı şu an devam ediyor tekrardan minidump dosyalarını kopyaladım.
Bu en uzun mavi ekrandı yani daha önce bu kadar açık kalmamıştı sanırım çözüme ulaşıyoruz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı