R5 3500X sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Egecem

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikler merhabalar 1 ay önce.
AMD Ryzen 5 3500X işlemci.
MSI GTX 1660S XS OC ekran kartı.
Forza 8x2 RAM.
Gigabyte B450M S2H anakart.
M.2 SSD 512 GB.
650W 80Plus güç kaynağı.
Özelliklerine sahip bir bilgisayar aldım ve eve gidip kurduğumda bilgisayarı genelde internete bağladığım zaman donup kapanma veya mavi ekran veri kapanmalar yaşadım.
RAM ekran kartı ve güç kaynağını tek tek değiştirip denedim aynı sorun devam etti.
Sonrasında farklı bir bilgisayardan Windows 10 kurup taktığım HDD(SSD ile de denedim)ile dendiğim zaman herhangi bir bir sıkıntı olmadığını fark ettim taa ki 1hafta kadar CS:GO oynayıp sorunu yaşayana kadar.
Oyun sırasında değil fakat lobide beklerken veya oyundan lobiye döndüğümde yapmaya başladı.
Ayrıca birçok kez yeniden indirip denediğim Windows 10 kurulumları da işe yaramadı. Minidump dosyalarımı kopyaladım.
http://www.mediafire.com/file/0uu87zkx3p6lbce/mavi_ekran_sorunum_.rar/file buradan indirebilirsiniz.
Yardımcı olursanız sevinirim donanımsal olarak bir sıkıntı olduğunu ve hangi parçada olduğunu bilse temin edeceğim fakat bir sonuca varamadım.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Realtek ağ sürücüsü ile ilgili oluşmuş.

Denetim masasından Realtek ağ sürücünü kaldır ve tekrar kur. Belki işe yarar diye yaptırıyorum.
evet dediğinizi yaptım yapmadan önce bi mavi ekran yemiştim fotoğrafı
Evet dediğinizi yaptım yapmadan önce bir mavi ekran yemiştim fotoğrafı.

Şimdi de donmalar başladı.

Denetim masasından Realtek ağ sürücünü kaldır ve tekrar kur. Belki işe yarar diye yaptırıyorum.
tekrardan merhaba bilgisayar yaklaşık 1saattir açıktı başındayım hiç ellemedim ve mavi ekran vermedi internet tarayıcısından sürücü indirmeye çalışırken tekrardan mavi ekran verdi sürücüyü kaldırdım tekrar kurdum ama gelişme olmadı

Tekrardan merhaba bilgisayar yaklaşık 1saattir açıktı başındayım hiç ellemedim ve mavi ekran vermedi internet tarayıcısından sürücü indirmeye çalışırken tekrardan mavi ekran verdi sürücüyü kaldırdım tekrar kurdum ama gelişme olmadı.

Dosya Ekleri

• 6aad6586-8482-429e-8d44-66ecaf671775.jpg
    6aad6586-8482-429e-8d44-66ecaf671775.jpg
    201,1 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Kaspersky kaldır şu anlık.

Genel olarak sorunu çıkartan ağ sürücüsü olmuş.

Acaba indirdiğimiz ağ sürücüsü mü sorun çıkartıyor? Gene emin olamadım işte. :/

İnternete bağlanınca bilgisayar kapanıyor mu? Siz böyle demiştiniz.

Yardım alacağım bu sefer.

@Murat5038
@claus

Hocalarım bu Realtek ağ sürücü sorununu nasıl halledebiliriz?

Kaspersky kaldır şu anlık.

Genel olarak sorunu çıkartan ağ sürücüsü olmuş.

Acaba indirdiğimiz ağ sürücüsü mü sorun çıkartıyor? Gene emin olamadım işte. :/

İnternete bağlanınca bilgisayar kapanıyor mu? Siz böyle demiştiniz.

Yardım alacağım bu sefer.

@Murat5038
@claus

Hocalarım bu Realtek ağ sürücü sorununu nasıl halledebiliriz?

Mesela bir önceki yorumu atarken mavi ekran verdi hep vermiyor ama mesela uzun indirme sırasında kesinlikle kapanıyor kaspeskyı kaldıracağım bu arada evet ilk başta internete bağlanınca donuyor mavi ekran veriyordu dediğiniz işlemleri yapınca verme süresi uzadı açınca değil dediğim gibi bağlanım bir şey indirirken veya youtubeden bir video izlerken mavi ekran veriyor şu an mavi ekran aldığım PC'den yazıyorum.

Realtek Gaming GbE Family Controller
donanım kimlikleri
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_E0001458&REV_16
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_E0001458
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&CC_020000
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&CC_0200

sıkıntının nerede olduğunu bilsem ona göre haraket edeceğim
garantisi sürüyor parçaların anakartı gönderdik gigabayta bir sorun görülmediği söylendi
şahsen bende anakrttan şüpheleniyorum.
donanım kimlikleri

garantisi sürüyor parçaların anakartı gönderdik gigabayta bir sorun görülmediği söylendi
ayrıyetten opera gx kullanıyorum ve çökmeler yaşıyorm
donanım kimlikleri

ayrıyetten opera gx kullanıyorum ve çökmeler yaşıyorm
@claus

Son düzenleme:
Ağ kartını aygıt yöneticisinden donanım sürücüsünü sil seçeneği seçili olacak şekilde sil ve sistemi yeniden başlat.
Sonra bunu yükleyip test et.
Sorun devam ederse anakartı servise yolla.

Merhaba dünden beri yaklaşık 13-14 saat kadar oyun oynadım toplamda 4 kere dondu mavi ekran değil fakat dondu.
fltmgr.sys
ntoskrnl.exe
Hatalar bunlar olarak raporlanmış dediğinizi yapacağım fakat zaten daha önce göndermiştim anakartı servise ne diyerek göndermem gerekir.

Geri
Yukarı