R5 3500X ve GTX 1070 Ti sistem nasıldır?

Hocam 1070 diyorsun ama arkadaş 1070 Ti'dan bahsediyor. GTX 1070, 2 Haziran 2016'da çıkmış, 1070 Ti ise 2 Kasım 2017'de çıkmış. Neredeyse 2018 kartı. Aralarında çok aşırı performans farkı olmasa da GTX 1070 Ti oldukça sağlam bir ekran kartı. Ha tabi, yeni ve güncel ekran kartları varken 2. el ekran kartlarına yönelmemek gerekli, bütçe de varsa.
ti dan bahsediyorum zaten 1070 artık satılmıyor yani zor bulunuyor genellikle 2. el ve 2. el olarak alındıgında kullanılmış olucak normal olarak bozuk yada yorulmuş şekilde olabilir onun yerine 5600xt 5500xt yada 1660 gibi hala uretilen kartlardan alırsa onun için daha iyi olur

Ti'dan bahsediyorum zaten 1070 artık satılmıyor yani zor bulunuyor genellikle 2. el ve 2. el olarak alındıgında kullanılmış olacak normal olarak bozuk ya da yorulmuş şekilde olabilir onun yerine 5600XT 5500XT ya da 1660 gibi hala uretilen kartlardan alırsa onun için daha iyi olur.

5600XT'de size katılıyorum ama aynısını diğer kartlarda diyemeyeceğim. Yorulmamış bir 1070 Ti'ı seçerdim o kartlar arasından.

1070 diyince GTX 1070'i kast ediyorsunuz sandım. Tabii ki orası doğru GTX 1070 Ti çıkalı 3 yıl olacak neredeyse, hangi şartlarda nasıl kullanıldığını hiçbirimiz bilemeyiz o sebeple sıfır almak daha mantıklı haliyle. Akıl var mantık var, satın alacağı kişi arkadaşı veya çok güvenilir biri değilse o ekran kartına ne olduğuna asla emin olamaz. O yüzden de daha sonra baş ağrımaması adına sıfır alınması daha mantıklı. Alınacaksa indirimde güzel bir 5600 XT modeli 1070 Ti yerine iyi olacaktır.

Ryzen 5 3600 gibi bir işlemcinin bir anda 1900 TL civarı fiyat bandına çıkması, ekran kartlarının fiyatlarının da fırlaması insanları 2. el arayışına sokuyor, büyük problem.

1070 deyince GTX 1070'i kast ediyorsunuz sandım. Tabii ki orası doğru GTX 1070 Ti çıkalı 3 yıl olacak neredeyse, hangi şartlarda nasıl kullanıldığını hiçbirimiz bilemeyiz o sebeple sıfır almak daha mantıklı haliyle. Akıl var mantık var, satın alacağı kişi arkadaşı veya çok güvenilir biri değilse o ekran kartına ne olduğuna asla emin olamaz. O yüzden de daha sonra baş ağrımaması adına sıfır alınması daha mantıklı. Alınacaksa indirimde güzel bir 5600 XT modeli 1070 Ti yerine iyi olacaktır.

Ryzen 5 3600 gibi bir işlemcinin bir anda 1900 TL civarı fiyat bandına çıkması, ekran kartlarının fiyatlarının da fırlaması insanları 2. el arayışına sokuyor, büyük problem.

Ve o yuzden insanlar kandırılıyor adam ben bu kartı az kullandım diyor alıyorsun takıp çalıştırdıgında GTA'da 30 FPS veriyor bu riske değmez en iyisi butce artabiliyorsa 2060 Ti eğer artamıyorsa 5600XT daha mantıklı olur.

Herkes 1070 Ti'a sallamış ama kimse yazmamış ki PSU Gametech.

Doğrudur hocam konu ekran kartı üzerinden açıldı, sadece aşağıda 1070 yorumunu gördüğüm için sistemi detaylı incelemedim. 6000 TL'ye daha iyi sistemler bulunabilir veya toplanabilir, bu PSU sistemin alınmaması için yeterli bir sebep.

Oyle bir sistemi 1070 ile degil de 1660 serisiyle çalıştırırsanız emin olun 2 kat fazla FPS almış olursunuz. 1070 donemine gore iyi ama gunumuzde bir onemi kalmadı, onerecegim kartlar RX 5600XT, 5500XT, 1660.
O zaman şu da var rx590 güç kaynağı değişecek zaten
Haklısınız hocam kart konusunda tartışırken oraya dikkat edemedik bomba misalı bir PSU alınmaması lazım bu sistemin kesinlikle.
Psu değişip ekran kartı da rx590 olsa
Herkes 1070 Ti'a sallamış ama kimse yazmamış ki PSU Gametech.
Değişiriz psu sorun ise sadece

Yeni konular

Geri
Yukarı