R5 3500X ve RTX 2060S takılma ve kasma hissi

Kadircan Kolip

Hectopat
Arkadaşlar sistemim yeterli olmasına rağmen bazı oyunlar da kasma hissi ve drop yiyorum, örneğin CS:GO'da 300-400 FPS alırken ufak droplar atıyor. Battlefield 1'de kasma hissi yaşıyorum neden böyle oluyor sizce?

Ryzen 5 3500X 3.6GHz.
Gigabyte RTX 2060 Super.
16 GB RAM 3200MHz.
480 SSD.
1TB HDD.
650W PSU.

FPS'yi sabitleyin. Çünkü o FPS'ye alıştığınızdan aniden FPS düşünce takılıyormuş gibi hissedersiniz, bu gayet doğaldır. (Başka bir sebepten de olabilir)

Ryzen 5 3500x bende de var. İşlemcide çekirdekler çok yükte çalışıyorlar. Bu da kasma hissine sebep oluyor. Bu işlemciler kronik sıkıntılı. İşlemcinizi ryzen 5 2600 yapsanız bile geçer. Ryzen 5 3500x sıkıntılı bir işlemci.

G-Sync açıp denediniz mi? Aynı şeyi RTX 2060 Super karttan tekrar RX 570'e dönünce yaşadım. Genelde PUBG Mobile oynuyorum FPS anlıkta olsa yoğun bölgeler de bir tık düşüyor. RTX 2060 Super kartı kullanırken yoğun bölge yerde olsam bile 2 FPS düşerdi gözüme batmazdı RX 570 kartım da 6 veya 7 FPS kaybı yaşadığım için beni rahatsız ediyordu garip olan şey ben sistemi topladığım da RX 570 kart vardı 7 ay bununla PUBG oynayıp RTX 2060 Super'e yükseltmiştim tamamen alışkanlıktan ibaret yüksek FPS alırken her şey okey FPS kaybı yaşandığı zaman göze batan görüntü kırılmaları oluşuyor bunun için G-Sync teknolojisini kullanmanız işe yarayabilir.
Ryzen 5 3500x bende de var. İşlemcide çekirdekler çok yükte çalışıyorlar. Bu da kasma hissine sebep oluyor. Bu işlemciler kronik sıkıntılı. İşlemcinizi ryzen 5 2600 yapsanız bile geçer. Ryzen 5 3500x sıkıntılı bir işlemci.

Ryzen 5 3500x'in kronik sorunlu olduğunu ilk defa duydum bunu araştıracağım 🙂

G-Sync açıp denediniz mi? Aynı şeyi RTX 2060 Super karttan tekrar RX 570'e dönünce yaşadım. Genelde PUBG Mobile oynuyorum FPS anlıkta olsa yoğun bölgeler de bir tık düşüyor. RTX 2060 Super kartı kullanırken yoğun bölge yerde olsam bile 2 FPS düşerdi gözüme batmazdı RX 570 kartım da 6 veya 7 FPS kaybı yaşadığım için beni rahatsız ediyordu garip olan şey ben sistemi topladığım da RX 570 kart vardı 7 ay bununla PUBG oynayıp RTX 2060 Super'e yükseltmiştim tamamen alışkanlıktan ibaret yüksek FPS alırken her şey okey FPS kaybı yaşandığı zaman göze batan görüntü kırılmaları oluşuyor bunun için G-Sync teknolojisini kullanmanız işe yarayabilir.

Ryzen 5 3500X'in kronik sorunlu olduğunu ilk defa duydum bunu araştıracağım 🙂

Bende bayağı araştırdım alırken darboğaz falan olur mu diye konular açmıştım kimse sorunlu olduğunu falan dile getirmemişti.

Ryzen 5 3500X'in kronik sorunlu olduğunu ilk defa duydum bunu araştıracağım 🙂
Bende bayağı araştırdım alırken darboğaz falan olur mu diye k.
Bu arada G-Sync özelliği yok başka bir çözüm bulabilir miyim?
Yüksek FPS'lerde drop yeme olasığın var.

Şimdi dikkat ettim de BIOS sürümüm eski onunla alakalı olabilir mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı