R5 3600 1070 sisteme 450W PSU yeterli mi?

ellas

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda ekran kartımı yükselttim ve ileri zamanda PSU değiştireceğim. PSU değiştirene kadar sistemimde 450W PSU kullanırsam herhangi bir sorun yaşar mıyım? PSU markası : Hiper PS 450W olması gerekiyor.
Sistem özelliklerim :
8x2 3000MHZ Vengeance kit.
GTX 1070 8GB Armor.
Ryzen 5 3600 işlemci.
B450M S2H anakart.

Acaba bir sıkıntı yaşar mıyım, sistemim kaç derece watt çeker, eğer sıkıntı çekeceksem idareten bir süre sadece CS gibi yük bindirmeyen oyunlar oynayabilirim, bu konu hakkında tedirginim. Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda ekran kartımı yükselttim ve ileri zamanda PSU değiştireceğim. PSU değiştirene kadar sistemimde 450W PSU kullanırsam herhangi bir sorun yaşar mıyım? PSU markası: Hiper PS 450W olması gerekiyor.
Sistem özelliklerim:
8x2 3000MHz Vengeance kit.
GTX 1070 8 GB Armor.
Ryzen 5 3600 işlemci.
B450M S2H anakart.

Acaba bir sıkıntı yaşar mıyım, sistemim kaç derece watt çeker, eğer sıkıntı çekeceksem idareten bir süre sadece CS gibi yük bindirmeyen oyunlar oynayabilirim, bu konu hakkında tedirginim. Şimdiden teşekkür ederim.

Yetmez en garantilisi 500 ve üstü PSU dur

RTX 3070 ile R5 2600 sistemde 450W PSU kullanıyorum. Ekran kartını, işlemciyi ne varsa hepsini render yaparken sömürüyorum ama yine de 320W üstüne çıkamadım. PSU: Corsair vs450. Sizinki biraz sıkıntılı.

Son düzenleme:
Bir sorun yaşamazsınız PSU sisteminiz için tam sınırda. En fazla PC güç yetersizliğinden kendini kapatır. 550 üzerine gerek yok. 6700XT'ye bile 600W fazla fazla yetiyor. 1070'e 450 yeterli gelir. Tabii eğer PSU kaliteli ise.

Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda ekran kartımı yükselttim ve ileri zamanda PSU değiştireceğim. PSU değiştirene kadar sistemimde 450W PSU kullanırsam herhangi bir sorun yaşar mıyım? PSU markası : Hiper PS 450W olması gerekiyor.
Sistem özelliklerim :
8x2 3000MHZ Vengeance kit.
GTX 1070 8GB Armor.
Ryzen 5 3600 işlemci.
B450M S2H anakart.

Yeter,tabi bütçe sıkıntınız yoksa ileriye yatırım için yükseltilebilir

RTX 3070 ile R5 2600 sistemde 450W PSU kullanıyorum. Ekran kartını, işlemciyi ne varsa hepsini render yaparken sömürüyorum ama yine de 320W üstüne çıkamadım.
Benim PSU modelimin çok kaliteli bir marka olduğunu düşünmüyorum fakat bu sistem için bende yeterli olacağını düşünüyordum, PSU modelini kesinlikle değiştireceğim fakat bütçe sıkıntım şu anda bulunuyor. İdareten kullanmak istiyorum, gerekirse ekran kartını yüksek kullanmayan oyunlarda vakit geçiririm ama sadece idareten kullanıp kullanamayacağımı bilmek istiyorum.

Yeter,tabi bütçe sıkıntınız yoksa ileriye yatırım için yükseltilebilir
Kesinlikle yükselteceğim hocam, kısa bir süre kullanmak istiyorum sadece.

Benim PSU modelimin çok kaliteli bir marka olduğunu düşünmüyorum fakat bu sistem için bende yeterli olacağını düşünüyordum, PSU modelini kesinlikle değiştireceğim fakat bütçe sıkıntım şu anda bulunuyor. İdareten kullanmak istiyorum, gerekirse ekran kartını yüksek kullanmayan oyunlarda vakit geçiririm ama sadece idareten kullanıp kullanamayacağımı bilmek istiyorum.

Kesinlikle yükselteceğim hocam, kısa bir süre kullanmak istiyorum sadece.
İdarelik te uzun süreli de kullanırsınız. Sisteme yükseltme yapmazsanız eğer.

Bir sorun yaşamazsınız PSU sisteminiz için tam sınırda. En fazla PC güç yetersizliğinden kendini kapatır. 550 üzerine gerek yok. 6700XT'ye bile 600W fazla fazla yetiyor. 1070'e 450 yeterli gelir. Tabii eğer PSU kaliteli ise.
PSU veya ekran kartını patlatacağım hakkında bilgi verilmişti, sistemin toplam kullanacağı güç çok olacağını sanmıyorum fakat böyle bir şey mümkün olmamalı, bilmediğim bir şey için fazla bir şey demek istemem fakat ekran kartına da zarar vermek istemiyorum.

Geri
Yukarı