R5 3600 1660S sistem donuyor

True23

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yeni PC aldım ve 1 ay civarı oldu. Aldığımdan beri donma sorunu var. Uygulamaya basınca donuyor, 3 saniye sonra kapanıyor. Şu an bile arada bir donuyor. Bunun sebebi ne olabilir?
Özellikler; Ryzen 5 3600.
GTX 1660 Super.
16 GB Corsair 3200MHz RAM.
Mld 500GB SSD.
A320M a Pro.

O zaman SSD'de sorun olabilir gerçi olacağını sanmıyorum daha 1 ay olmuş temizdir ama aklıma başka bir şey gelmiyor HD Tune programını indirerek health bölümünden tarama yapın eğer warning yazıyorsa sol altta SSD'de sıkıntı vardır bir diğer yöntem yine HD Tune'den error scan bölümüne gelip uzun tarama yaptırmak (quick scan) kapalı.

O zaman SSD'de sorun olabilir gerçi olacağını sanmıyorum daha 1 ay olmuş temizdir ama aklıma başka bir şey gelmiyor HD Tune programını indirerek health bölümünden tarama yapın eğer warning yazıyorsa sol altta SSD'de sıkıntı vardır bir diğer yöntem yine HD Tune'den error scan bölümüne gelip uzun tarama yaptırmak (quick scan) kapalı.
Yaptırdım, İnterface CRC Error (1) çıktı, mavi olarak başka birşey yok.

Mouse donmuyor, geri kalan herşey donuyor. Sistemi daha alalı 1 ay oldu. Geri göndermek ile uğraşmak istemiyorum.

5 saniye falan sürüyor.

Bilgisayar ilk açıldığında CPU 100 oluyor sebebi nedir?

Format atınca garanti dışı olmaz değil mi?

Bilgisayarı ilk açtığımda görev çubuğu boş yavaş yavaş yükleniyor 1660 super ve 3600 ile böyle olması normalmi?

Son düzenleme:
Mouse donmuyor, geri kalan her şey donuyor. Sistemi daha alalı 1 ay oldu. Geri göndermek ile uğraşmak istemiyorum.

5 saniye falan sürüyor.

Bilgisayar ilk açıldığında CPU 100 oluyor sebebi nedir?

Format atınca garanti dışı olmaz değil mi?

Bilgisayarı ilk açtığımda görev çubuğu boş yavaş yavaş yükleniyor 1660 Super ve 3600 ile böyle olması normal mi?

Hiç normal değil ikisi de güçlü CPU ve GPU'lar eğer masaüstünüzde hareketli bir wallpaper varsa olabilir veya yüksek çözünürlüklü onun dışında masaüstünde birçok öge yerine hepsini bir klasöre yerleştirmek daha iyi olur.

Hareketli hiç birşey yok, ne yapmam gerek bilmiyorum. Böyle bir sistemde neden donma olur, anlamadım.

An itibari ile format attım driverler yüklenince size aktaracağım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı