Çözüldü R5 3600 2 çekirdekte çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oguzhancom52

Decapat
Daha fazla  
Selam gençler daha dün bilgisayarıma AMD Ryzen 5 3600 işlemcisini aldım güzelce testlerini falan yapacaktım, ısınıyor mu diye kontrol edecektim. Sonra işlemcinin 2 çekirdekte çalıştığını gördüm.

Adsız.png

1656746128436.png

1656746298629.png

Aygın yöneticisinde de 12 tane gözüküyor. Ne oluyor anlamadım. Şimdide fark ettim önbellek odlarda düşük. Normalde 35 MB önbellek olmalı ama 16 gibi gözüküyor. BIOS'tan bakınca da 35 gözüküyor anlamadım bu işi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Selam gençler daha dün bilgisayarıma AMD Ryzen 5 3600 işlemcisini aldım güzelce testlerini falan yapacaktım, ısınıyor mu diye kontrol edecektim. Sonra işlemcinin 2 çekirdekte çalıştığını gördüm.

Eki Görüntüle 1438342

Eki Görüntüle 1438343

Eki Görüntüle 1438344

Aygın yöneticisinde de 12 tane gözüküyor. Ne oluyor anlamadım. Şimdide fark ettim önbellek odlarda düşük. Normalde 35 MB önbellek olmalı ama 16 gibi gözüküyor. BIOS'tan bakınca da 35 gözüküyor anlamadım bu işi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunun çözümü bu olabilir hocam?

Eki Görüntüle 1438342

Eki Görüntüle 1438343

Eki Görüntüle 1438344

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sorunun çözümü bu olabilir hocam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
R5 3600 6 çekirdek 12 threat bir işlemci. Yani aygıt yöneticisinde doğru görüyorusunuz. L3 ön belleği ise 32 MB, L2 ön belleği 3 MB, L1 ve L2 192 KB. Ama görev yöneticisinde neden 2 çekirdek göründüğünü ben de anlamadım. Ben R7 2700x kullanıyorum. Güç planından güç tasarrufunu seçtiğimde işlemcinin yarısı kapanıyor sizde de benzer bir durum olabilir belki.

Sorunun çözümü bu olabilir hocam.

Şu videoyu atmazsanız artık. Kaç kişinin yanlış anlaşılmasına sebep oldu.

MSConfig sınırlamaları yaptıysan tikleri kaldır. Performansa etkisi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı