R5 3600 6500XT sistemde Windows 10 takılıyor, kasıyor

Takacaksan ekran kartini çıkarıp takman lazim, ekran kartinin altindayken bir sorun olmaz.

Sığacağına emin misiniz?
Takacaksan ekran kartini çıkarıp takman lazim, ekran kartinin altindayken bir sorun olmaz.

Bnce önce SSD yerıne PCI-e 4.0 destekli bir anakart almaya çalış çünkü ekran kartı PCI-e 4.0'a tam performans olarak üretilmiştir.

Şu anki anakartım pcle 4.0 değil mi?

Son düzenleme:
Sığacağına emin misiniz?

Şu anki anakartım pcle 4.0 değil mi?

Ben yanlış hatırlıyorum sorry evet destekli işlemcide destekli. Varsa imkanın önerim Samsung 500GB 980 PRO NVMe M.2 SSD (Okuma Hızı 6900MB / Yazma Hızı 5000MB) fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

SATA istemiştin ama M.2 desteğin var SATA boş ver bence ımkan varsa bu ıkısını tercıh edebılırsın.

Ben yanlış hatırlıyorum sorry evet destekli işlemcide destekli. Varsa imkanın önerim Samsung 500GB 980 PRO NVMe M.2 SSD (Okuma Hızı 6900MB / Yazma Hızı 5000MB) fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

SATA istemiştin ama M.2 desteğin var SATA boş ver bence ımkan varsa bu ıkısını tercıh edebılırsın.

Cimriden baktığımda Samsung EVO 1099TL gözüküyor ve ortalama 1200-1300'ler de de fiyat var vatandan pahalıya almak ne kadar mantıklı bilmiyorum ama bir sıkıntı çıkmazsa Samsung EVO düşünüyorum bir de fotoğraf attım birinci sayfaya orada benim M.2 desteğimin olduğunu öğrendim ancak ekran kartının altında kalıyor M.2 slotu ekran kartını çıkartıp M.2'yi taksam sonrasında ekran kartını taksam sorun olur mu ekran kartının altında?

Cimriden baktığımda Samsung EVO 1099TL gözüküyor ve ortalama 1200-1300'ler de de fiyat var vatandan pahalıya almak ne kadar mantıklı bilmiyorum ama bir sıkıntı çıkmazsa Samsung EVO düşünüyorum bir de fotoğraf attım birinci sayfaya orada benim M.2 desteğimin olduğunu öğrendim ancak ekran kartının altında kalıyor M.2 slotu ekran kartını çıkartıp M.2'yi taksam sonrasında ekran kartını taksam sorun olur mu ekran kartının altında?
Ben model olarak söyledim tabiki de en uygun neresi ise garantisi olduğu sürece ordan alabilirsiniz. Benim attığım linkten almayın zaten alacaksanız Crucial alabilirsiniz vatanda o ucuz :)

1653733944490.png

Zaten başka türlü takamazsınız önce SSD'yi takıp sonra üstüne ekran kartı geliyor. Nereye nasıl takacagınızı gosteren resimi ekledım buraya

Ben model olarak söyledim tabii ki de en uygun neresi ise garantisi olduğu sürece oradan alabilirsiniz. Benim attığım linkten almayın zaten alacaksanız Crucial alabilirsiniz vatan da o ucuz :)

Peki M.2 olarak ekran kartının altında çalışsa sorun olur mu?
Ben model olarak söyledim tabii ki de en uygun neresi ise garantisi olduğu sürece oradan alabilirsiniz. Benim attığım linkten almayın zaten alacaksanız Crucial alabilirsiniz vatan da o ucuz :)

Eki Görüntüle 1401625

Zaten başka türlü takamazsınız önce SSD'yi takıp sonra üstüne ekran kartı geliyor. Nereye nasıl takacagınızı gosteren resimi ekledım buraya.

Bir de Crucial mı? Samsung EVO Plus mu? Hangisi daha iyi.

Eki Görüntüle 1401625

Zaten başka türlü takamazsınız önce SSD'yi takıp sonra üstüne ekran kartı geliyor. Nereye nasıl takacagınızı gosteren resimi ekledım buraya.

Anakart fotoğrafında M.2 slotları ortasında plastik sağlı sollu 2 tane vida olan yer değil mi?

Peki M.2 olarak ekran kartının altında çalışsa sorun olur mu?

Bir de Crucial mı? Samsung EVO Plus mu? Hangisi daha iyi.
hayır sorun olmaz fakat şimdi cevap verirken tekrar bakma gerği duydum ama bu anakart PCIe 4.0 desteklemiyor! Ekran kartınızdan tam performans almak ıstıyorsanız 4.0 destekli anakart alın derim. sizin anakart m2 ssd yuvasını destekliyor.

Hayır sorun olmaz fakat şimdi cevap verirken tekrar bakma gerği duydum ama bu anakart PCI-e 4.0 desteklemiyor! Ekran kartınızdan tam performans almak ıstıyorsanız 4.0 destekli anakart alın derim. Sizin anakart M.2 SSD yuvasını destekliyor.

Şimdi ekran kartından ne kadarlık bir performans söz konusu? Arada çok fark yoksa eğer gereksiz para harcamaya gerek yok diye düşünüyorum.

Şimdi ekran kartından ne kadarlık bir performans söz konusu? Arada çok fark yoksa eğer gereksiz para harcamaya gerek yok diye düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

https://www.epey.com/anakart/e/YTox...czo2OiI1MDY0MzIiO319X3M6OToiZml5YXQ6QVNDIjs=/ 4.0 destekli anakartların lıstesıde burda bakmak ıstersen. AMD'lerın ucuz oluyor şanslısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı