R5 3600 70 dereceyi görüyor

Yani güncel kasanızı bilmiyorum daha doğrusu bütün sisteminizi.
Çözüm üretmek için kasa görselini ve diğer bileşenleri de yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım. Ayrıca 800 TL'nin size göre çok para olduğunu söylediniz. Kasa almak size tam çözüm sağlamayacağı gibi tekrar soğutucu almanız gerekir. Öncelikli olarak kasayı değiştirmek yerine kasaya fan alıp işlemci soğutucu almanız iyi olur. Tüm parçaları tek tek sökün ve sağlam bir kurulum yapın biraz uğraştırıcı ama benim için zevkli olan hobiler.
Tüm parçalarımı elimden geldiğince yazayım;

Ekran Kartı: Asus ROG Strix RX 560 4 GB Çift Fanlı OC Modeli

İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 (Artık AMD Ryzen 5 3600)

Ram: HyperX 8GB 3200 MHz CL 18 Ram (Artık: Corsair Vengeance DDR4 3200MHz CL16 2X8 16GB)

Power Supply: FSP Hexa+ 500W PSU

HDD & SSD: 500 GB 7200 RPM HDD + Western Digital 1 TB 7200 RPM HDD + 240 GB Crucial SSD

Anakart: MSI A320M PRO-VH PLUS Anakart

Kasa: Rampage Redsky

Tüm parçalarımı elimden geldiğince yazayım;

Ekran Kartı: Asus ROG Strix RX 560 4 GB Çift Fanlı OC Modeli

İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 (Artık AMD Ryzen 5 3600)

Ram: HyperX 8GB 3200 MHz CL 18 Ram (Artık: Corsair Vengeance DDR4 3200MHz CL16 2X8 16GB)

Power Supply: FSP Hexa+ 500W PSU

HDD & SSD: 500 GB 7200 RPM HDD + Western Digital 1 TB 7200 RPM HDD + 240 GB Crucial SSD

Anakart: MSI A320M PRO-VH PLUS Anakart

Kasa: Rampage Redsky
Kasanız oldukça güzel, sisteminiz de bana göre günümüz oyunlarını kurtarır bir sistem.

Örnek olarak bu parçaları bıraktım bu tür iki yükseltme yapsanız bu sıcaklık kafanıza takılmaz. Öncelik işlemci soğutucu sıvı soğutma işine girmeyin bence direkt kule tipi soğutucu ile kafanız rahat eder. Satın alım yapmadan önce forumlarda araştırmak ve inceleme performans videolarına bakmakta fayda var.

Kasanız oldukça güzel, sisteminiz de bana göre günümüz oyunlarını kurtarır bir sistem.

Örnek olarak bu parçaları bıraktım bu tür iki yükseltme yapsanız bu sıcaklık kafanıza takılmaz. Öncelik işlemci soğutucu sıvı soğutma işine girmeyin bence direkt kule tipi soğutucu ile kafanız rahat eder. Satın alım yapmadan önce forumlarda araştırmak ve inceleme performans videolarına bakmakta fayda var.

H412r ve H410r başka ülkeden geliyor sanırım değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı